Poniedziałek, 1 czerwca 2009
Po 54. Międzynarodowych Targach Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru248
Za nami 54. Międzynarodowe Targi Książki. Jakie były i gdzie odbędą się w przyszłym roku? Co zawiodło, a co zaskoczyło pozytywnie, biorąc pod uwagę ofertę dla profesjonalistów? Czas na krótkie podsumowanie. Jeszcze przed inauguracją imprezie towarzyszyło wiele emocji. Niezwykle napięta atmosfera panowała między Ars Poloną a zarządem Pałacu Kultury i Nauki. Na poprzedzającej targi konferencji prasowej prezes Grzegorz Guzowski poinformował, że być może tegoroczna edycja będzie ostatnią w tej lokalizacji. Jako powód podał olbrzymie podwyżki cen, jakie narzuciły organizatorom władze Pałacu. Źródłem konfliktu jest oczywiście umowny portfel, a w zasadzie stare prawidło, według którego jedna ze stron chciałaby jak najwięcej z niego wyjąć, a druga – jak najwięcej zostawić. Za ideą kontynuacji targów w dotychczasowej lokalizacji opowiedziały się jednak najważniejsze organizacje branżowe wydawców i księgarzy. A skoro jesteśmy przy portfelach, pod koniec targów przeważająca część wystawców stan ich własnych uznała za bardzo satysfakcjonujący – czyli sprzedaż była dobra, a nawet wręcz znakomita. Organizacyjnie w porządku W Pałacu Kultury i Nauki zjawiło się w tym roku ok. 500 wystawców z 30 krajów. Było ich zatem znacząco mniej niż rok wcześniej (ok. 600). Jednak targi jako impreza wystawiennicza o charakterze kiermaszowym okazały się udane. Rekordowa była liczba odwiedzających – według danych organizatora sprzedano ponad 51 tys. biletów – kto nie wierzy, wystarczy, że pamięcią sięgnie do targowej soboty, gdy ze względu właśnie na tłumy przez wystawowe sale Pałacu nie poruszaliśmy się w tempie innym niż ślimacze. W tym kontekście także niedziela, mimo że spokojniejsza, również imponowała. Niespotykane, w porównaniu z poprzednimi latami, było zainteresowanie mediów – rekordowa liczba wydanych akredytacji, obecność – co należy podkreślić, nie tylko w czwartek, ale do soboty włącznie …
Wyświetlono 25% materiału - 271 słów. Całość materiału zawiera 1087 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się