Poniedziałek, 11 stycznia 2010
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru265
Już połowa stycznia, a zatem najwyższy czas, żeby poświęcić trochę uwagi przewidywaniom i odpowiedzi na pytanie: jakież ach jakież to sprawy znajdą się w centrum zainteresowania naszej branży w 2010 roku? Futurologia jest, z jednej strony, zajęciem na ogół miłym, bo bezkarnym, z drugiej zaś – stwarza możliwości wykazania się literacką inwencją. Niestety, trudno o taką inwencję w naszym przypadku. Otóż bez specjalnego ryzyka można przyjąć, że „będzie jak było, z lekkim wahnięciem w górę lub w dół”… Nie sposób silić się na brawurowe wizje najbliższej przyszłości, natomiast należy uświadomić sobie rzeczy oczywiste. Bez wątpienia bieżący rok – na co wskażą nieocenione publikacje Biblioteki Analiz – będzie się charakteryzował „lekkim spadkiem we wszystkich segmentach książkowej branży, ale nie tak dużym, jakby się mogło wydawać w świetle światowego kryzysu”. W zasadzie można na tej odważnej wizji poprzestać, no bo co tu dodać. Brzmi świeżo, odkrywczo i intrygująco, prawda?… Ale zaryzykujmy i wróżmy dalej… Otóż już w okolicach marca dojdzie do pierwszego zwarcia pomiędzy Ars Poloną a rozmaitymi inicjatywami oddolnymi w sprawie Międzynarodowych Targów Książki. Podejrzewam – chociaż pewności nie mam – że Pałac Kultury i Nauki niekoniecznie będzie gospodarzem imprezy, o co modlę się od lat i jest szansa, że moje prośby kierowane do nieba nareszcie zostaną wysłuchane. To, że MTK przerodziły się w jakąś dziwaczną hybrydę niemającą nic …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 874 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się