Poniedziałek, 8 stycznia 2018
Wrocław na koniec sezonu
26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (30 listopada – 3 grudnia) tradycyjnie były zwieńczeniem sezonu targowego, który generalnie jest oceniany bardzo dobrze, chociaż jak zwykle nie brakuje malkontentów, którzy dobrze wiedzą i dobitnie wyrażają, co należy zmienić, chociaż nigdy sami nie podejmowali się takich działań. Tradycyjny termin Targów na początku grudnia, chociaż dla wielu wydawców był konfliktowy, gdyż dokładnie w tym samym czasie odbywały się Targi Książki Historycznej w Warszawie, z pewnością dla wrocławskiej publiczności dobrze się sprawdził, bo przypada tuż przed mikołajkami, co powoduje zwiększenie zainteresowania książkami na prezenty – zresztą nie tylko mikołajkowe, ale też już świąteczne. Najlepszym potwierdzeniem tego była aktywność małych firm, które na obrzeżach ekspozycji książkowej oferowały profesjonalne pakowanie prezentów. W opinii wielu uczestników naszego rynku wrocławska impreza umocniła w tym roku swą trzecią pozycję w rankingu targów książki w Polsce – po Warszawie i Krakowie, albo po Krakowie i Warszawie, w zależności kto taki ranking przedstawia. Ogromna, ponad stuletnia, ale ciągle imponująca Hala Stulecia, do której wrocławskie targi przeniosły się w ubiegłym roku, zobowiązuje do organizowania dużych wydarzeń. Dzięki temu, że w Hali jest dużo miejsca, projektanci układu stoisk zapewnili szerokie przejścia, co powoduje, że zwiedzający mogą się swobodnie przemieszczać po całym terenie, a wprawne oko potrafi ocenić, że ich liczba jest porównywalna z liczbą uczestników w innych – dobrze „zagęszczonych” – imprezach. Zresztą liczba zwiedzających od zeszłorocznej edycji była powodem sporu między organizatorami a niektórymi wystawcami, ale z naszej …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 869 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?