Poniedziałek, 8 stycznia 2018
Wrocław na koniec sezonu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 472
26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (30 listopada – 3 grudnia) tradycyjnie były zwieńczeniem sezonu targowego, który generalnie jest oceniany bardzo dobrze, chociaż jak zwykle nie brakuje malkontentów, którzy dobrze wiedzą i dobitnie wyrażają, co należy zmienić, chociaż nigdy sami nie podejmowali się takich działań. Tradycyjny termin Targów na początku grudnia, chociaż dla wielu wydawców był konfliktowy, gdyż dokładnie w tym samym czasie odbywały się Targi Książki Historycznej w Warszawie, z pewnością dla wrocławskiej publiczności dobrze się sprawdził, bo przypada tuż przed mikołajkami, co powoduje zwiększenie zainteresowania książkami na prezenty – zresztą nie tylko mikołajkowe, ale też już świąteczne. Najlepszym potwierdzeniem tego była aktywność małych firm, które na obrzeżach ekspozycji książkowej oferowały profesjonalne pakowanie prezentów. W opinii wielu uczestników naszego rynku wrocławska impreza umocniła w tym roku swą trzecią pozycję w rankingu targów książki w Polsce – po Warszawie i Krakowie, albo po Krakowie i Warszawie, w zależności kto taki ranking przedstawia. Ogromna, ponad stuletnia, ale ciągle imponująca Hala Stulecia, do której wrocławskie targi przeniosły się w ubiegłym roku, zobowiązuje do organizowania dużych wydarzeń. Dzięki temu, że w Hali jest dużo miejsca, projektanci układu stoisk zapewnili szerokie przejścia, co powoduje, że zwiedzający mogą się swobodnie przemieszczać po całym terenie, a wprawne oko potrafi ocenić, że ich liczba jest porównywalna z liczbą uczestników w innych – dobrze „zagęszczonych” – imprezach. Zresztą liczba zwiedzających od zeszłorocznej edycji była powodem sporu między organizatorami a niektórymi wystawcami, ale z naszej …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 869 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się