Piątek, 1 marca 2019
WYDAWNICTWA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 492 (3/2019)
W nowy rok Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (WUW) weszły pod znakiem zmian związanych nie tylko z ustawą o szkolnictwie wyższym. Od 1 stycznia obowiązki dyrektora WUW pełni Beata Jankowiak-Konik. Zastąpiła na tym stanowisku Annę Szemberg, która po siedmiu latach kierowania uniwersytecką oficyną przeszła na emeryturę. Beata Jankowiak-Konik ukończyła historię sztuki oraz psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. – Identyfikuję się z uczelnią nie tylko jako pracownik, ale też jako absolwentka. Uniwersytet to spora część mojego życia – powiedziała Bibliotece Analiz. Przez ostatnie pięć lat była w WUW redaktorem prowadzącym działu nauk historycznych. Przygotowała i zredagowała wiele publikacji, z których z pewnością najbardziej imponująca jest kilkunastotomowa seria „Monumenta Universitatis Varsoviensis 1816-2016” wydana z okazji jubileuszu dwóchsetlecia Uniwersytetu Warszawskiego. Poszczególne tomy prezentują m.in. historię uczelni w XIX i XX wieku, dzieje poszczególnych dyscyplin naukowych na UW, sylwetki rektorów i najwybitniejszych profesorów oraz losy Biblioteki Uniwersyteckiej. W WUW zatrudnionych jest obecnie 18 osób. Redaktorem naczelnym jest Anna Kędziorek, doświadczony edytor z wieloletnim stażem w  Wydawnictwie Naukowym PWN, która odpowiada przede wszystkim za pion merytoryczny. Poszczególne dziedziny nadzoruje sześcioro redaktorów prowadzących. WUW wydają głównie prace naukowców z  warszawskiego uniwersytetu, ale również z innych uczelni. – Współpracujemy też z  różnymi instytucjami zewnętrznymi, na przykład z Niemieckim Instytutem Historycznym (NIH). Publikujemy przekłady książek znakomitych niemieckich badaczy, które NIH rekomenduje i  których wydanie dofinansowuje – mówi Beata Jankowiak-Konik. W 2018 roku w WUW ukazało się ponad …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 905 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się