Czwartek, 13 października 2016
Dyskusja na inaugurację Korekt
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru445
3 października działalność rozpoczęła stołeczna księgarnio-kawiarnia Korekty przy Alei Wyzwolenia 14, która działa w ramach sieci księgarskiej Bookszpan. Premierze księgarni towarzyszyła "Debata o przyszłości tradycyjnych księgarń w świetle działań globalnych gigantów rynku książki", którą prowadził Martin Stysiak z "Gazety Wyborczej". Wśród dyskutantów znaleźli się: Agnieszka Podgórska-Kryst (Między Kartkami), Wojciech Mazia (Bonito), Maciej Makowski (Prószyński Media), Krzysztof Olesiejuk (FK Olesiejuk), Grzegorz Majerowicz (PIK) i Sonia Draga, współwłaścicielka sieci Bookszpan. Dyskusja miała charakter wielowątkowy. Rozmawiano o ustawie o książce - jej wadach i zaletach, sposobów na promocję czytelnictwa, metodach współpracy ze światem polityki i administracji, wojnach cenowych, kłopotach i kondycji księgarń niezależnych i sieciowych. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najciekawszych "momentów" tego wydarzenia. - W Polsce w sposób diametralny spada liczba księgarń w Polsce. Według oficjalnych danych jeszcze dziesięć lat temu mieliście 2500 księgarń w Polsce. Obecnie, według różnych szacunków działa 1600-1800 placówek w całej Polsce stwierdził na wstępie Martin Stysiak, który rozpoczął od zapytania Grzegorza Majerowicza o przyczyny takich spadków i sytuacji w księgarstwie. -Właśnie zakończyliśmy pierwszy rok zajęć w Polskiej Akademii Księgarstwa, którą PIK prowadzi we współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszych 35 studentów ukończyło właśnie w poprzedni weekend. Oznacza to, że miejsce w którym chcielibyśmy widzieć księgarzy i sposób w który chcielibyśmy żeby oni pracowali przede wszystkim jako przedsiębiorcy. Prawda jest taka, że księgarzy jest …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 876 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się