Poniedziałek, 18 grudnia 2006
Po 17. Krajowych Targach Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru184
Daję wiarę prezesom Ars Polony, że zorganizowana pierwszego dnia 17. Krajowych Targów Książki dyskusja na temat ich przyszłości istotnie miała na celu stworzenie tu nowej jakości. Bo jest źle i widzą to wszyscy. Nawet Ars Polona. Im bardziej więc rozmowa ta wyjdzie poza gabinety jej szefów, tym dla imprezy lepiej. Szczere uznanie należy się zatem obydwu Panom – Andrzejowi Pieniakowi i Grzegorzowi Guzowskiemu. Że zechcieli nas posłuchać, skrzętnie wszystko zanotować i… No właśnie. Kto wie, czy nie znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby zaproszenie do rozmowy tych, którzy w Pałacu Kultury i Nauki się nie wystawili. Czarnego, którego właściciele bodaj rok temu wylali kubeł pomyj na Ars Polonę obiecującą nam wielkie święto książki, z którego wyszło wielkie… PWN-u – którego braku nie dało się w tym roku nie odnotować w relacjach. W.A.B. i Prószyńskiego i S-ki, na których absencję narzekać musieli łowcy autografów. Ale także Langenscheidta, który – choć obecny w katalogu i statystykach – zadowolił się ledwie czterema bodaj półeczkami, na stoisku Ars Polony nota bene. Nie wiadomo, czy z litości czy bardziej z sympatii wykupionymi. Zostawmy jednak tę wyliczankę, bo miejsca w numerze niewiele. Skupmy się na rzeczonej dyskusji. Miejsce W Sali im. Goethego zebrało się nieco więcej niż dwadzieścia osób – głównie wydawcy, ale także księgarze i przedstawiciele prasy branżowej. Inicjujący spotkanie dyrektor targów w Ars Polonie, Andrzej Pieniak, zapewnił, że jej kierownictwo z wielką uwagą przyjmuje wszystkie krytyczne głosy pod adresem swojej imprezy i zachowuje w serdecznej pamięci. Jako pierwszy głos zabrał więc Jerzy Kozłowski, prezes Wydawnictw Komunikacji i Łączności (stoisko nr 165), stwierdzając, że Pałac Kultury i Nauki jest „najwłaściwszym miejscem” do organizacji KTK. Głosem tym wyznaczył niejako jedną z osi całej debaty, która skupiła się właśnie na problemie lokalizacji. Uzupełniając wypowiedź Kozłowskiego i wyprzedzając zarazem opinie przeciwne, Grzegorz Guzowski, prezes Ars Polony, poinformował, że alternatywny Torwar o tyle nie spełnia pokładanych w nim nadziei, że ze swej natury jest obiektem sportowym i jako taki ma obowiązek priorytetowo traktować tego rodzaju wydarzenia. „Rezerwacja hali na targi książki nic nam nie da, ponieważ w każdej chwili będzie nam ją można wypowiedzieć bez skutków prawnych, bo ważniejszy okaże się mecz”. O Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego przestrzegał natomiast wiedziony „opiniami firm, które z oferty skorzystały …
Wyświetlono 25% materiału - 366 słów. Całość materiału zawiera 1464 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się