Poniedziałek, 29 listopada 2010
Lista błędów i wypaczeń
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru288
W drugiej połowie listopada ministerstwo skarbu państwa podjęło decyzję o wszczęciu postępowania likwidacyjnego w stosunku do Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Jednocześnie ze stanowiska prezesa oficyny odwołany został Dariusz Nowak, a dzień później w firmie pojawił się wyznaczony przez ministerstwo likwidator. Ale ostatnie wydarzenia to oczywiście jedynie efekt, tego co działo się, a najczęściej działo się źle, wokół WNT przynajmniej od 2006 roku. Ówczesnej kondycji firmy i jej rynkowej pozycji nie można byłoby oczywiście określać mianem kwitnącej. Wydawnictwo istniało, realizowało plany produkcyjne, wprowadzało kolejne tytuły na rynek – po prostu funkcjonowało. Nie słychać było o żadnych ambitnych planach rozwojowych, szukaniu odpowiedzi na coraz potężniejsze zagrożenie ze strony internetu, jako źródła szybkiej i najczęściej darmowej informacji, także z zakresu nauk technicznych. Choć trzeba przyznać, że z wykorzystaniem sieci jako kanału dystrybucji własnych publikacji, WNT zawsze radziło sobie bardzo dobrze, generując za jej pośrednictwem blisko 1/3 swoich obrotów. W lipcu 2006 roku stanowisko dyrektora oficyny straciła Aniela Topulos, która kierowała nią przez 17 poprzednich lat. Decyzją wojewody zarządcą komisarycznym WNT został Andrzej Zasieczny, na rynku wydawniczym znany jako właściciel agencji wydawniczej Cinderella Books. W firmie zaszło wiele zmian organizacyjnych, zredukowano załogę, odsprzedano także Ars Polonie, prawo organizacji Targów Atena. Dość szybko doszło również do konfliktu między nowym szefem firmy, a związkami zawodowymi. Sukcesu nie odniosły też eksperymenty dokonywane w …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 859 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się