środa, 30 stycznia 2008
Być może już w najbliższym roku szkolnym uczniowie gimnazjów będą mogli korzystać z pierwszego „wolnego”, czyli bezpłatnego, podręcznika do matematyki. Jego przygotowaniem w ramach projektu Wolnepodręczniki.pl zajmuje się Fundacja Nowoczesna Polska. „W tej chwili nad książką pracuje sześciu autorów. Są to nauczyciele wolontariusze, którzy sami się do nas zgłosili” – tłumaczy na łamach „Życia Warszawy” Jarosław Lipszyc, prezes fundacji. Książka będzie gotowa w połowie roku, jednak aby uczniowie mogli z niej korzystać, musi otrzymać rekomendację recenzentów ministerstwa. Zbiór dla gimnazjalistów obejmie trzy lata nauki. „Pracujemy właśnie nad modułami dla klas pierwszych. Zachęcamy też nauczycieli do pomocy w pisaniu kolejnych części oraz do zaangażowania się w akcję na rzecz wolnych podręczników – mówi …
Wyświetlono 25% materiału - 112 słów. Całość materiału zawiera 450 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?