środa, 29 marca 2017
  Na ekrany kin trafił niedawno biograficzny film "Maria Skłodowska-Curie", nakręcony w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-belgijskiej, w reżyserii Marie Noëlle, z Karoliną gruszką w roli głównej. a w księgarniach zaroiło się od książek opowiadających o życiu polskiej noblistki. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym publikacjom. "Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia" to niezwykła książka poświęcona wielkiej uczonej, opublikowana z okazji setnej rocznicy przyznania jej Nagrody Nobla. Fotobiografia - rodzaj publikacji wymyślony przez wybitnego grafika Macieja Sadowskiego - to minimum tekstu, ale maksimum treści. Karty książki wypełniają fotografie i to one przemawiają do czytelnika najbardziej, są główną wartością książki. Wiele z nich rzadko oglądało światło dzienne, niektóre nigdy wcześniej. Zdjęcia przedstawiają znaczące wydarzenia w bogatym życiorysie polskiej uczonej. Całości dopełniają cytaty - fragmenty listów, dziennika, autobiografii czy biografii "Maria Curie", napisanej przez córkę, Ewę Curie. Wyboru tekstów dokonała Małgorzata Sobieszczak-Marciniak. Studio Emka, 59,90 zł Shelley Emling, autorka książki "Maria Skłodowska-Curie i jej córki" skupia się na relacjach chemiczki z córkami - Ireną i Ewą. Z powieści wyłania się obraz wybitnej uczonej, ale nie zimnej i antypatycznej introwertyczki, zaszywającej się w laboratorium, ale wzorowej, …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 702 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?