środa, 29 marca 2017
  Na ekrany kin trafił niedawno biograficzny film "Maria Skłodowska-Curie", nakręcony w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-belgijskiej, w reżyserii Marie Noëlle, z Karoliną gruszką w roli głównej. a w księgarniach zaroiło się od książek opowiadających o życiu polskiej noblistki. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym publikacjom. "Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia" to niezwykła książka poświęcona wielkiej uczonej, opublikowana z okazji setnej rocznicy przyznania jej Nagrody Nobla. Fotobiografia - rodzaj publikacji wymyślony przez wybitnego grafika Macieja Sadowskiego - to minimum tekstu, ale maksimum treści. Karty książki wypełniają fotografie i to one przemawiają do czytelnika najbardziej, są główną wartością książki. Wiele z nich rzadko oglądało światło dzienne, niektóre nigdy wcześniej. Zdjęcia przedstawiają znaczące wydarzenia w bogatym życiorysie polskiej uczonej. Całości dopełniają cytaty - fragmenty listów, dziennika, autobiografii czy biografii "Maria Curie", napisanej przez córkę, Ewę Curie. Wyboru tekstów dokonała Małgorzata Sobieszczak-Marciniak. Studio Emka, 59,90 zł Shelley Emling, autorka książki "Maria Skłodowska-Curie i jej córki" skupia się na relacjach chemiczki z córkami - Ireną i Ewą. Z powieści wyłania się obraz wybitnej uczonej, ale nie zimnej i antypatycznej introwertyczki, zaszywającej się w laboratorium, ale wzorowej, …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 702 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki