Wtorek, 18 lipca 2017
„Partnerstwo dla Książki” i „Conrad 2017”
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył wnioski w ramach II naboru programu „Partnerstwo dla książki”. Przypomnijmy, że program służy finansowaniu czterech rodzajów zadań: 1) prowadzeniu szkoleń dla bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych; 2) prowadzeniu działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych; 3) prowadzeniu szkoleń dotyczących podniesienia kwalifikacji księgarzy; 4) promocji księgarń stacjonarnych i prowadzenia przez nie działań animujących czytelnictwo. Warto także podkreślić, że program ma charakter pilotażowy, a jego dalszy rozwój uzależniony jest od wyników premierowej, tegorocznej edycji. W ramach I naboru złożono wnioski o dofinansowanie ponad 230 projektów. Łączna kwota dofinansowania przyznanego w ramach programu w I naborze wyniosła 2.936.887,57 zł i objęła 135 zadań. Liczba projektów stricte księgarskich, które otrzymały wsparcie finansowe ze strony MKiDN wyniosła blisko 25, a wśród nich znalazły się zarówno zadania o charakterze szkoleniowym, jak również inicjatywy promujące czytelnictwo zlokalizowane w księgarniach. Natomiast w ramach procedury odwoławczej  resortowe wsparcie, za pośrednictwem Instytutu Książki, otrzymało również kolejnych 18 zadań. W tej puli jedynym projektem, który można utożsamiać z księgarstwem jest zadanie „Rodzice przedszkolaków i młodzi koninianie bliżej miejskiej księgarni i książek” realizowane przez Firmę Księgarską Mawi (22 tys. zł). W ramach drugiego naboru o wsparcie ze środków MKiDN ubiegało się 157 zadań. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,73 mln zł otrzymały 103 zadania. Maksymalne dofinansowanie w ramach programu wynosiło 50 tys. zł. Wśród inicjatyw ubiegających się o wsparcie …
Wyświetlono 25% materiału - 222 słów. Całość materiału zawiera 888 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?