Wtorek, 18 lipca 2017
„Partnerstwo dla Książki” i „Conrad 2017”
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył wnioski w ramach II naboru programu „Partnerstwo dla książki”. Przypomnijmy, że program służy finansowaniu czterech rodzajów zadań: 1) prowadzeniu szkoleń dla bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych; 2) prowadzeniu działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych; 3) prowadzeniu szkoleń dotyczących podniesienia kwalifikacji księgarzy; 4) promocji księgarń stacjonarnych i prowadzenia przez nie działań animujących czytelnictwo. Warto także podkreślić, że program ma charakter pilotażowy, a jego dalszy rozwój uzależniony jest od wyników premierowej, tegorocznej edycji. W ramach I naboru złożono wnioski o dofinansowanie ponad 230 projektów. Łączna kwota dofinansowania przyznanego w ramach programu w I naborze wyniosła 2.936.887,57 zł i objęła 135 zadań. Liczba projektów stricte księgarskich, które otrzymały wsparcie finansowe ze strony MKiDN wyniosła blisko 25, a wśród nich znalazły się zarówno zadania o charakterze szkoleniowym, jak również inicjatywy promujące czytelnictwo zlokalizowane w księgarniach. Natomiast w ramach procedury odwoławczej  resortowe wsparcie, za pośrednictwem Instytutu Książki, otrzymało również kolejnych 18 zadań. W tej puli jedynym projektem, który można utożsamiać z księgarstwem jest zadanie „Rodzice przedszkolaków i młodzi koninianie bliżej miejskiej księgarni i książek” realizowane przez Firmę Księgarską Mawi (22 tys. zł). W ramach drugiego naboru o wsparcie ze środków MKiDN ubiegało się 157 zadań. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,73 mln zł otrzymały 103 zadania. Maksymalne dofinansowanie w ramach programu wynosiło 50 tys. zł. Wśród inicjatyw ubiegających się o wsparcie …
Wyświetlono 25% materiału - 222 słów. Całość materiału zawiera 888 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki