Piątek, 8 stycznia 2016
Za rok w Hali Stulecia
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru423
Sezon targów książki tradycyjnie zamknęło, jak co roku, wrocławskie spotkanie wydawców z czytelnikami. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które przez wiele lat nosiły nazwę Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, w tym roku obyły się po raz 24. Jednak sytuacja we Wrocławiu jest bardzo dynamiczna, bo nie tylko nazwa imprezy uległa zmianie, ale też jej lokalizacja się zmienia. Warto przypomnieć, że pierwsza jej edycja odbyła się w gmachu wrocławskiej Opery, a potem nastąpiły przenosiny do wrocławskiego ratusza, a jeszcze potem do Pałacu Hatzfeldów i wreszcie do Muzeum Architektury. Przed dwoma laty nastąpił kolejna rewolucja, gdy władze Wrocławia porozumiały się z PKP i Targi trafiły na wspaniale odnowiony wrocławski Dworzec Główny. Dwie kolejne edycje Tragów w tym miejscu były niewątpliwym sukcesem ich organizatorów, jednak nie udało się tego rozwiązania kontynuować. W tym roku doszło do kolejnej przeprowadzki - do Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Zadebiutowano w tym miejscu już w czerwcu tego roku, gdy odbyła się tam szósta edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, organizowana przez ten sam zespół, co grudniowe wydarzenie. Dobre Strony cieszyły się sporą frekwencją, co zapowiadało powtórzenie sukcesu w grudniu. I tak się stało. Dobromiła Jankowska z biura Targów stwierdziła w wypowiedzi dla wrocławskiej edycji "Gazety Wyborczej", że "o ile na Dworcu trafiało do nas sporo przypadkowych klientów, którzy odwiedzali Targi niejako przy okazji podróży, tym razem przychodzą tu wyłącznie świadomi czytelnicy". Jednak na większości stoisk sprzedaż książek przyniosła mniejsze przychody niż rok temu, chociaż ruch był. Szczególnie cieszy widoczna obecność sporych i zorganizowanych grup dziecięcych czy młodzieżowych, które aktywnie uczestniczyły w bogatym programie towarzyszącym. Na zdjęciu od lewej: Tomasz Klejna (Tako), Małgorzata Szczurek (Karakter), Robert …
Wyświetlono 25% materiału - 269 słów. Całość materiału zawiera 1077 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się