Poniedziałek, 20 kwietnia 2009
XV Targi Wydawców Katolickich
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru245
Targi Wydawców Katolickich odbyły się już po raz piętnasty, więc były jubileuszowe, chociaż akcentów z tym związanych pojawiło się mało. Z jednej strony nie było wielkich zmian w porównaniu z poprzednimi edycjami, z drugiej jednak coś się zmienia. Zmiany to przede wszystkim nowy dyrektor targów czyli wybrany w ubiegłym roku nowy prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski. W związku z tym i organizacja targów przeniosła się po czternastu latach z Wydawnictwa Księży Marianów do Wydawnictwa Salezjańskiego, któremu dyrektoruje ks. Szpakowski. Ponieważ jego siedziba znajduje się na prawym brzegu Wisły, również i targi przeniosły się częściowo na warszawską Pragę, gdzie odbyła się najważniejsza uroczystość targowa. W Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej, monumentalnej świątyni, choć nieznanej wielu mieszkańcom stolicy z racji swej peryferyjnej lokalizacji, odbył się zgodnie z tradycją uroczysty koncert (w tym roku Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”) oraz wręczenie nagród Feniks 2009. Wyszło imponująco, w uroczystości otwarcia wzięli udział dwaj wysocy hierarchowie katoliccy, co nie zawsze się zdarzało. Był ks. arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a także ks. arcybiskup Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski. Był też osobisty przedstawiciel prezydenta RP, jego kapelan ks. prałat Roman Indrzejczyk, który odczytał prezydenckie przesłanie. Zabrakło natomiast Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, która była obecna przy poprzednich edycjach. Może powód absencji to wciąż niewyjaśniona sprawa dotacji z kasy miasta, o jaką występowali organizatorzy. Chyba nadszedł czas, aby wreszcie decyzje w sprawach finansowego wsparcia ważnych imprez były podejmowane na czas, a organizatorzy nie byli doprowadzani do stanu przedzawałowego w obawie, czy uda się zamknąć targowe rachunki. W imprezie wzięło udział, jak wynika z ewidencji, dokładnie stu wystawców, chociaż niektórzy z nich nie posiadali własnego stoiska i kontakt z nimi można było nawiązać poprzez okienko informacyjne. Na pewno jednak byli obecni najważniejsi uczestnicy rynku książki katolickiej – oficyny osiągające najwyższe obroty w ostatnich latach: Św. Wojciech, WAM, Znak, Biały Kruk, Jedność, Edycja św. Pawła, ale także Adam, Apostolicum, Księgarnia św. Jacka, PAX, …
Wyświetlono 25% materiału - 318 słów. Całość materiału zawiera 1274 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się