Czwartek, 18 maja 2017
Wojskowe Zakłady Kartograficzne osiągnęły w 2016 roku zysk na poziomie 1,033 mln zł, chociaż prognozowany był w wysokości 2 mln zł. Prognoza przewiduje jednak, że zysk w obecnym roku sięgnie 3 mln zł, a może nawet przekroczy 4 mln zł, jeżeli zostanie wprowadzona „strategia cyfrowa”, co ma nastąpić w lipcu tego roku. Udziałowcem drukarni jest Skarb Państwa, a nadzór nad nią sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Działalność spółki koncentruje się na dwóch obszarach: na kartografii i poligrafii. Informuje o tym „Rzeczpospolita” z 9 maja, gdzie zamieszczono obszerny wywiad z Mariuszem Kolankowskim, który jest prezesem spółki od grudnia 2016 roku, zatytułowany „Cyfrowa droga to przyszłość. Nie da się przed nią uciec”. „Liczba sprzedawanych map papierowych w Polsce w ostatnich latach mocno spadła i będzie spadać nadal” – stwierdza Mariusz Kolankowski. W magazynach Zakładów leżą wydrukowane materiały kartograficzne, …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 543 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki