Czwartek, 18 maja 2017
Wojskowe Zakłady Kartograficzne osiągnęły w 2016 roku zysk na poziomie 1,033 mln zł, chociaż prognozowany był w wysokości 2 mln zł. Prognoza przewiduje jednak, że zysk w obecnym roku sięgnie 3 mln zł, a może nawet przekroczy 4 mln zł, jeżeli zostanie wprowadzona „strategia cyfrowa”, co ma nastąpić w lipcu tego roku. Udziałowcem drukarni jest Skarb Państwa, a nadzór nad nią sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Działalność spółki koncentruje się na dwóch obszarach: na kartografii i poligrafii. Informuje o tym „Rzeczpospolita” z 9 maja, gdzie zamieszczono obszerny wywiad z Mariuszem Kolankowskim, który jest prezesem spółki od grudnia 2016 roku, zatytułowany „Cyfrowa droga to przyszłość. Nie da się przed nią uciec”. „Liczba sprzedawanych map papierowych w Polsce w ostatnich latach mocno spadła i będzie spadać nadal” – stwierdza Mariusz Kolankowski. W magazynach Zakładów leżą wydrukowane materiały kartograficzne, …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 543 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?