Poniedziałek, 14 maja 2018
Rok 2017 na rynku antykwarycznym
Ubiegły rok przyniósł wiele zmian dotyczących rynku antykwarycznego – tak dotyczących obrotów na aukcjach, jak i przepisów oraz regulacji dotyczących rynku. Zacznijmy od omówienia aukcji antykwarycznych. W roku 2017 odnotowaliśmy wzrost głównych wskaźników opisujących rynek – sumy cen wywoławczych zaprezentowanej oferty, sumy cen sprzedaży, jak i skuteczności sprzedaży zaprezentowanej oferty. Niewielkie zmiany zaobserwowaliśmy w liczbie aukcji, których w ubiegłym roku odbyło się 14 (w 2016 roku – 16). Różnica wynika z braku w zestawieniu Domu Aukcyjnego Okna Sztuki i Antykwariatu Wu-eL. Pierwsza z wymienionych firm organizowała tylko aukcje dzieł sztuki, natomiast druga organizacje aukcji przeniosła wyłącznie do internetu. W niniejszym zestawieniu nie zdecydowaliśmy się podawać aukcji zorganizowanych wyłącznie w internecie, a więc aukcji, którym nie towarzyszył katalog drukowany (w przeciwieństwie do aukcji Antykwariatów Warszawskich Lamus na portalu Secretera.pl). Wspomniany Antykwariat Wu-eL zorganizował aukcję internetową w serwisie OneBid.pl (7 września) oraz aukcję map i widoków Polski we współpracy z Sopockim Domem Aukcyjnym (28 stycznia). We wspomnianym serwisie OneBid.pl zorganizowano jeszcze trzy aukcje bibliofilskie – Antykwariatu Sobieski (2 grudnia) oraz Antykwariatu Piękne Książki (12 i 19 grudnia). Analizując zestawienie czołowych polskich firm antykwarycznych, warto zwrócić uwagę na umocnienie pozycji warszawskiego Lamusa, którego udział w rynku aukcyjnym wynosi 57,71 proc. (w 2016 roku …
Wyświetlono 25% materiału - 200 słów. Całość materiału zawiera 800 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?