Czwartek, 30 stycznia 2014
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2014
Wpadły w me ręce dwie książki, których bohaterowie pasują do rubryki „Rówieśnicy”, redagowanej niegdyś na łamach dodatku historycznego „Rzeczpospolitej” przez redaktora Macieja Rosalaka. Promocja wywiadu-rzeki Krzysztofa Pilawskiego z Januszem Rolickim pt. „Wańka-wstańka” (Demart) odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczór prowadził Tomasz Łubieński, a w roli prelegenta wystąpił prof. Antoni Dudek. Liczne audytorium słuchało momentami ożywionej dyskusji, głównie na temat rodzimego dziennikarstwa. Apologeta Edwarda Gierka poznał je od podszewki. Praktykę w „Życiu Warszawy” zakończył Rolicki po publikacji rozmowy z Adamem Brombergiem, szefem PWN. „To był bardzo aktywny przedwojenny komunista, kościuszkowiec, oficer polityczny, wojnę zakończył w stopniu majora (…). Wywiadu nie autoryzowałem, popełniłem kilka błędów w tytułach książek i nazwiskach autorów. Bromberg doskonale znał naczelnego »Życia Warszawy« Henryka Korotyńskiego, poskarżył się na mnie i przysłał obszerne sprostowanie, które rozpoczynało się od zdania: »Niech czytelnicy nie zwątpią w mój talent publicystyczny «”. Kolejny przystanek na zawodowym szlaku dziennikarza stanowiła „Polityka”. Na rozstanie Rolickiego z tygodnikiem, w którym – jak wynika z książki „Resortowe dzieci. Media” – funkcjonowało wyjątkowo wielu współpracowników SB, miał wpływ TW „John”: „Nowym sekretarzem został Passent …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 711 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się