Niedziela, 1 marca 2009
Rewolucja na papierze
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru58
„Czytam więcej, czytam szybciej, czytam więcej rodzajów książek, czytam gatunki, po które nigdy bym nie sięgnął, ponieważ dostaję za darmo fragmenty nowych książek”. Czy to wypowiedź zadowolonego klienta księgarni? Nie, to pełne entuzjazmu słowa użytkownika czytnika książki elektronicznej Kindle 2. E-book, czyli książka elektroniczna, to już nie bajka o żelaznym wilku, tylko rzeczywistość, która zapukała do naszych drzwi. A więc również – do drzwi księgarni. Czytelnik, który chciałby kupić czytnik e-booka, a więc urządzenie wykorzystujące technologię papieru elektronicznego, może wybrać spośród kilku produktów, które różni cena, funkcjonalność i to, co sprawia, że elektroniczny gadżet staje się hitem: design. Zainteresowanie e-bookami rozpalił jesienią 2007 roku Kindle. Nic dziwnego, jego nazwa oznacza właśnie rozniecanie ognia. Kindle to dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych czytnik książki elektronicznej sprzedawany przez największą księgarnię internetową Amazon.com. Na początku lutego firma ogłosiła wprowadzenie długo oczekiwanego nowego modelu Kindle 2, który pod koniec miesiąca zastąpił dotychczasowy czytnik. Kindle 2 to cieńsze od iPhone’a urządzenie umożliwiające zapisywanie i czytanie ponad półtora tysiąca książek, które kupić można bezpośrednio za pomocą czytnika. Użytkownik Kindle’a ma dostęp do ponad 230 tys. tytułów, które ściąga na swoje urządzenie bezprzewodowo. Kindle łączy się z internetem poprzez sieć komórkową, a mimo to czytelnik nie płaci ani centa za to, że jest stale online. Ściągnięcie książki trwa niecałą minutę, a rozliczenie płatności za zakup następuje automatycznie. Mimo wszystko brzmi jak bajka? To jeszcze nie wszystko! Nazwać Kindle 2 czytnikiem książki elektornicznej, to tak jak nazwać komputer kalkulatorem. Korzystając z Kindle 2 można czytać gazety, czasopisma, blogi, …
Wyświetlono 25% materiału - 249 słów. Całość materiału zawiera 996 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się