Piątek, 28 kwietnia 2017
O Wilku, który nie lubił chodzić
W środę (tak, to na pewno była środa) Wilk postanowił przestać chodzić. Znudziło mu się ciągłe dreptanie, bieganie i podskakiwanie (poza tym te pęcherze i odciski). Tylko na jaki środek lokomocji się przerzucić? Rower? Tak bardzo lubi czuć wiatr na pysku. Auto? Wie, gdzie jest kierownica. Samolot? Zostałby asem przestworzy. Oj, Wilku, ty jeszcze zatęsknisz […]
Czwartek, 27 kwietnia 2017
Akcja społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz wydawnictwa Adamada
Akcja społeczna zorganizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo Adamada jest skierowana do dzieci, rodziców, opiekunów prawnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką pogłębiania relacji z rodziną. Jej celem jest pogłębianie wzajemnej relacji i zrozumienia przez zachęcenie do czytania i uczenia się wyrażania emocji, a także do rozmowy z dzieckiem.
środa, 26 kwietnia 2017
Już w najbliższy weekend
2. Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej odbędzie się w Centrum Bajki w Pacanowie w dniach 30 kwietnia-2 maja. "To wielkie święto słowa, języka i kultury, a także świetny pretekst do rodzinnych spotkań poświęconych dobrej zabawie, mądremu wypoczynkowi, wspólnemu rozwijaniu wyobraźni, talentów, pasji i kreatywności" - zachęcają organizatorzy.
Piątek, 17 marca 2017
Cała Polska Czyta Dzieciom
Tygodnik "Polityka" poinformował o wydaniu kolekcji literatury dziecięcej "Cała Polska Czyta Dzieciom" wspólnie z Fundacją ABCXXI, organizatorem prowadzonej już od ponad piętnastu lat kampanii czytania pod tą właśnie nazwą.  To już druga edycja kolekcji, pierwsza, uruchomiona 10 lat temu i  licząca 23 tomy, okazała się ogromnym sukcesem wydawniczym. Nakład serii został całkowicie wyczerpany.
Piątek, 17 marca 2017
Chiny interweniują na rynku publikacji dla dzieci
Jak czytamy w serwisie Booklips.pl,   ukazująca się w Hongkongu gazeta "South China Morning Post", poinformowała, że "chińscy wydawcy otrzymali rozkaz, aby ograniczyć publikację dziecięcych książek z zagranicy". Ma to być rzekomo sposób na zapobieganie napływowi "obcej ideologii"...
Piątek, 17 marca 2017
Już w przyszłym tygodniu!
W piątek, 24 marca rozpocznie się 21. edycja Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Targi potrwają trzy dni: od 24 do 26 marca...
Czwartek, 16 marca 2017
Sukces Olgi Tokarczuk
Dzisiaj kończą się Targi Książki w Londynie, które trwały od wtorku 14 marca. Gościem honorowym była Polska, a polskiego wystąpienie zorganizował Instytut Książki. Bohaterem środy była Olga Tokarczuk. - Jestem dzisiaj Autorką Dnia na Targach Książki w Londynie i pod koniec tego dnia już nie rozpoznaję twarzy i nie wiem z kim rozmawiam, lecę resztkami sił.  Ale też jestem szczęśliwa, chętnie rozmawiam z czytelnikami właściwie z całego świata
środa, 15 marca 2017
Wyniki drugiej edycji konkursu
W maju 2016 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło drugą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze. Na konkurs wpłynęło 380 projektów z 34 krajów, w tym 280 z Polski. Obrady jury odbyły się w dniach 25-27 stycznia 2017 w Podchorążówce w warszawskich Łazienkach Królewskich. Projekty ilustrowanych książek dla dzieci oceniały dwie niezależne komisje konkursowe.
Poniedziałek, 13 marca 2017
Akcja charytatywna wspierająca domy dziecka
Na początku lutego ruszyła akcja charytatywna "Klasyka dla Smyka". Jej celem jest zaszczepienie dzieciom i młodzieży z domów dziecka w całej Polsce pasji do czytania. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Obecnie do akcji zbierania książek włączyło się ponad 50 blogerów i cały czas ich przybywa. To oni, jako ambasadorzy, pozyskują książki, m.in. od wydawców, księgarzy oraz od czytelników. Placówkę, która ma być obdarowana, może zgłosić każdy.
Poniedziałek, 13 marca 2017
Konkurs plastyczny dla dzieci
Wydawnictwo Zakamarki zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym: "Chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o Waszych snach. Niech posłuży Wam do tego technika plastyczna zwana kolażem. Wymyślcie tytuł lub opis Waszego snu (jedno zdanie). Na prace czekamy do 15 kwietnia"