środa, 12 lipca 2017
W ostatni weekend sierpnia reporterzy i reporterki przyjadą do Miedzianki, miejscowości znanej z książki „Miedzianka. Historia znikania” Filipa Springera. W miasteczku nieopodal Jeleniej Góry odbędzie się festiwal reportażu Miedzianka Fest. W programie: spotkania autorskie, spektakle, spacery i czytanie w plenerze. „Tak – robimy festiwal(ik) reportażu w Miedziance. Czad, no nie? Na ostatni weekend wakacji (25-27.08) […]
środa, 10 maja 2017
Premiera książki Konrada Kruczkowskiego
– To książka jest przede wszystkim o ojcostwie, ale też o ważnych zjawiskach, które towarzyszą ojcom. To też historie konkretnych ludzi – opowiadał Konrad Kruczkowski, autor książki „Halo tato. Reportaże o dobrym ojcostwie”, w trakcie spotkania 9 maja w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie. Jest dziennikarzem i reportażystą. Prowadzi bloga haloziemia.pl nagrodzonego tytułami Blog Roku […]
Czwartek, 16 marca 2017
Jutro w Klubie Księgarza
Wydawnictwo Sonia Draga, Klub Księgarza oraz autor zapraszają na wieczór promocyjny książki Józefa Hena "Mój przyjaciel król" w sobotę 18 marca o godz. 18. w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24. Książkę zaprezentuje i spotkanie będzie prowadzić  Tomasz Piątek. Fragmenty książki przeczyta autor.
środa, 15 marca 2017
Sukces Oficyny Wydawniczej Oryginały
Barbara Dubus i Aleksandra Karkowska, autorki książki "Na Giewont się patrzy" wezmą udział w cyklu spotkań z Polonią w Chicago i Nowym Yorku.
Poniedziałek, 13 marca 2017
W związku z premierą najnowszej powieści "Osioł na ósmym piętrze" na zaproszenie Wydawnictwa Sonia Draga do Polski przyjedzie Radek Knapp. Autor będzie gościem Warszawskich Targów Książki (19?21 maja). Odwiedzi też inne miasta, w tej chwili ustalane są szczegóły jego wizyty.
Poniedziałek, 13 marca 2017
Spotkanie podróżnicze w Katowicach
Leszek Jonek w ramach cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłosi prelekcję "Syria 2004-2016. Historia wojny i upadku". W programie: pokaz zdjęć sprzed 10 lat z kraju, który wywarł wówczas na prelegencie szczególne wrażenie. Przemili i gościnni Syryjczycy, niskie ceny oraz światowej klasy zabytki. Zdjęcia w przeważającej części pokazujące Syrię, której już nie ma.
Piątek, 10 marca 2017
Niekwestionowana królowa niemieckiego kryminału odwiedzi Polskę. Będzie gościć w Gdańsku 18 maja i podczas Warszawskich Targów Książki (19-20 maja), poinformowało Wydawnictwo Sonia Draga. 
środa, 8 marca 2017
29 marca wiosenna debata literacka
Wiosenny sezon spotkań autorskich "Światło literatury", przygotowany we współpracy ze Wschodnią Fundacją Kultury "Akcent", otwiera 29 marca rozmowa z żoną wielkiego reportażysty - Alicją Kapuścińską. W dyskusji o pisarzu, jego twórczości i miejscu w literaturze wezmą udział Bożena Dudko, Mirosław Ikonowicz, Krzysztof Karasek, Jarosław Mikołajewski i Marek Miller.
Wtorek, 7 marca 2017
Minęło 49 lat od pobytu pisarza w Warszawie
Dzisiaj czyli we wtorek 7 marca o godz. 18. w Mazowieckim Instytucie Kultury odbędzie się spotkanie zatytułowane "Hrabal na Elektoralnej / 49 lat później". Będzie to wieczór poświęcony Bohumilowi Hrabalowi, zorganizowany w 49. rocznicę jedynego w Polsce spotkania autorskiego pisarza...
Wtorek, 28 lutego 2017
Wydawnictwo W.A.B. i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie z Sylwią Zientek, autorką książki "Kolonia Marusia". Rozmowę poprowadzi Magdalena Rigamonti.