BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 172
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 3 lipca 2006
WSiP
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy WSiP zadecydowało, że przeznaczy na wykup własnych akcji 68-78 mln zł. Wcześniej zarząd WSiP proponował, by było to 68,3 mln zł, zaś fundusz AIG OFE optował za kwotą 89,1 mln zł. Wykup własnych akcji przedsiębiorstwa, a następnie ich umorzenie (tzw. buy-back) nastąpi w drodze ogłoszenia wezwania. Może do niego dojść nie wcześniej jednak niż 2 listopada i nie później niż 31 grudnia tego roku (dopiero od 2 listopada swoje akcje mogą sprzedawać …
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Sprawozdanie z Walnego Zebrania Stowarzyszenia Wydawców Edukacyjnych PIK z 19.06.2006
Na początku spotkania min. Giertych krótko zreferował założenia programu „Tani podręcznik” – ma on głównie polegać na zorganizowaniu przetargu na trzy (min. Giertych później dodał: a może pięć) podręczniki z obecnie funkcjonujących na rynku, zatwierdzonych przez MEN. Te trzy mają być sfinansowane przez państwo, po złożeniu zamówień przez szkoły. Program jest dobrowolny, szkoły mogą też korzystać z innych (droższych) podręczników z listy MEN.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Rozmowa ze Sławomirem Skłodowskim, prezesem i współwłaścicielem, oraz Krzysztofem Dadałem, członkiem zarządu i dyrektorem handlowym w PolPerfekcie
Mieliście w planach stać się dominującym dostawcą książek do Empiku? SS: A skąd. Zaczęliśmy od wspomnianej już kartografii, a ponieważ nam to wyszło, sukcesywnie zaczęliśmy dołączać kolejne grupy produktów. W maju 2004 zmieniliśmy siedzibę, nie wynajmując jednak od początku całej dostępnej powierzchni. Rozwijamy się w sposób stopniowy i kontrolowany. W dostawach do Empiku stopniowo wyprzedzając konkurentów… SS: Nie wiem, czy tu można mówić o konkurencji. KD: Trudno nam się porównywać z innymi, gdyż tylko my …
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Jak poinformował „Parkiet”, akcje Grupy Matras trafią na giełdę prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2007 roku.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
19 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Krajowych Targów Książki Akademickiej Atena 2006, któremu przewodniczy dr Aniela Topulos, dyrektor i redaktor naczelna Wydawnictw Naukowo-Technicznych.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne poinformowały, że Pioneer PTE zwiększyło zaangażowanie w spółce do 5,25 proc. głosów. Wcześniej podmiot posiadał akcje uprawniające do wykonywania 4,96 proc. głosów.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Jak podało „Życie Warszawy”, już po raz trzeci wręczono warszawskim szkołom certyfikaty poświadczające udział w akcji „Podręczniki na gwarancji”.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
19 czerwca do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Jerzemu J., byłemu szefowi SLD na Pomorzu.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
”To wymarzony dodatek na wakacje i wakacyjne wojaże”, reklamuje wydawca.
Poniedziałek, 3 lipca 2006
Przemówienie papieża Benedykta XVI, wygłoszone 28 maja w Auschwitz, ukaże się 27 czerwca nakładem watykańskiego wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana. W tomie „Przebudź się!” znajdzie się także historyczne przemówienie, jakie na terenie dawnego hitlerowskiego obozu zagłady, wygłosił Jan Paweł II w 1979 roku.