BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 175
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Szkolne PWN kupiło ofertę edukacyjną Demartu
3 sierpnia Wydawnictwo Szkolne PWN podpisało umowę zakupu oferty edukacyjnej Demartu. Transakcja dotyczy zbycia linii podręczników do historii dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz atlasów szkolnych i materiałów pomocniczych do geografii, historii i przyrody na trzech poziomach kształcenia szkolnego. Ogółem ok. 140 tytułów. W myśl uzgodnień, kwota transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Witold Szczęsny, prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN: – Transakcja obejmowała całość oferty edukacyjnej. Do tej pory wydawaliśmy tylko serię podręczników i ćwiczeń …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Muza przejmuje Wilgę
Integracja już teraz Oczywiście, docelowo firmy mają być połączone. Pierwszym elementem będzie jednak konsolidacja sprzedaży. Równocześnie stworzone zostanie wspólne biuro – dokąd się przeniosą, jeszcze nie wiedzą. W konsekwencji konsolidacji nastąpi przeniesienie majątku Wilgi do Muzy. – To jest proces rozciągnięty w czasie, który mamy zamiar sfinalizować do końca roku 2007. W tym czasie dokonana zostanie wycena obu spółek i porozumienie się akcjonariuszy co do ostatecznej wielkości tej wyceny. Trzy parametry wyceny, jakie podała w …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Rozmowa z Grzegorzem Pławskim, prezesem i współwłaścicielem firmy dystrybucyjnej Dictum
Z jakim kapitałem zaczynałeś? Z minimalnym, jaki był niezbędny do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Chociaż też nie do końca. Wtedy, czyli pod koniec 2003 roku, była to kwota bodaj na poziomie 4000 zł, a my od razu zdobyliśmy kapitał 50 tys. zł, później wymagany. Powiedziałeś „my”? Tak, bo Dictum miało początkowo – oprócz mnie – trzech udziałowców. Udziały dwóch z nich później wykupiłem, tak że teraz do mnie należy 70 proc., a do mojego …
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Już tylko niespełna miesiąc dzieli nas od 21. edycji Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI. Jak zdradził nam dyrektor targów, Andrzej Pieniak, tym razem nie zabraknie podręcznikowego lidera – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Jak poinformował „Puls Biznesu”, rząd chce od 1 stycznia 2007 roku obciążyć VATem artystów, naukowców, oraz pracujących na umowy-zlecenia i o dzieło.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
W listopadzie na giełdzie zostanie sprzedanych około 30 proc. akcji Ruchu. Będzie to pierwszy etap prywatyzacji, która ma potrwać dwa lata.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Dziennik” napisał o rządowym projekcie zrewolucjonizowania edukacji na wsi. Wyrównaniu szans edukacyjnych między miastem a wsią ma pomóc m.in. doskonałe wyposażenie szkół, darmowe internaty w miastach dla dzieci z prowincji czy dostęp do Internetu w każdym domu.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza” w Kielcach, prawie 1 mln zł dostaną świętokrzyskie biblioteki z ministerialnego programu wspierania czytelnictwa na zakup nowości. Na biblioteczne zakupy resort przeznaczył w tym roku aż 27 mln zł.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Studio Warner Bros ogłosiło, że ekranizacja tomu „Harry Potter i Książę Półkrwi” trafi do kin 21 listopada 2008 roku – w czasie, gdy Amerykanie obchodzić będą Święto Dziękczynienia.
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Mimo połowy sezonu urlopowego blisko 30 osób uczestniczyło 2 sierpnia w organizowanym przez Bibliotekę Analiz szkoleniu „Jak wydać i skutecznie wypromować książkę – marketing na rynku wydawniczym”. Szkolenie poprowadził dr hab. Grzegorz Karasiewicz – kierownik Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UW. Uczestnicy zastanawiali się przede wszystkim, jakie należy podjąć kroki, by decyzja o wydaniu książki była racjonalna, jakimi badaniami i analizami marketingowymi należy poprzedzić decyzję o jej druku oraz na podstawie jakich przesłanek oszacować optymalny nakład. …