BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 192
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Szczęśliwe „oczko” Edytorstwa i Rynku Książki
31 marca w Sali Adama Mickiewicza Instytutu Badań Literackich PAN (Pałac Staszica) odbyło się zakończenie Studiów Podyplomowych Edytorstwo i Rynek Książki w roku akademickim 2006/2007, organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Bolesława Prusa we współpracy z Biblioteką Analiz.
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Publicat przejął Elipsę
29 marca wydawnictwo Publicat zostało właścicielem pełnej oferty wydawniczej oraz marki oficyny Elipsa z Warszawy. Jej publikacje uzupełnią ofertę grupy, w skład której oprócz tytułów Publicatu wchodzą książki Wydawnictwa Dolnośląskiego, Książnicy i Papilonu, najmłodszego dziecka poznaniaków. Kierownictwo Publicatu zamierza kontynuować profil i zapowiada znaczące rozszerzenie oferty Elipsy.
Czwartek, 12 kwietnia 2007
13. Targi Wydawców Katolickich
Już w piątek, 13 kwietnia, na warszawskich Stegnach rozpocznie się trzynasta edycja Targów Wydawców Katolickich. Potrwają do niedzieli, udział w nich weźmie ponad osiemdziesięciu wystawców z Polski, gościem honorowym będą z kolei wydawcy katoliccy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii skupieni w Stowarzyszeniu Mediów Katolickich (w sumie osiemnaście domów wydawniczych). Jak podano w komunikacie prasowym, na targach pojawią się „podobnie jak w latach poprzednich (…) Libreria Editrice Vaticana z Włoch – Edizioni San Paolo z Francji …
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Rozmowa z Witoldem Załuską, prezesem Gdańskiego Domu Książki
Od dawna mówi się o konsolidacji Domów Książki. Mówi się, pisze, spotykacie się państwo i nic z tego nie wynika. Dlaczego? Mówi się o tym co najmniej od czasu, gdy rozpadło się Zjednoczenie Księgarstwa, a więc od wielu lat. I wszyscy wiedzą, że byłoby to korzystne, ale ze względów kapitałowych jest to niesłychanie trudne do przeprowadzenia. Mamy różne struktury własności, różne oczekiwania udziałowców – często pracowników, a także różne filozofie prowadzenia biznesów. Do tego zawsze …
środa, 11 kwietnia 2007
150 tys. egz., czyli niemal cały (przez nas szacowany na co najmniej 200 tys. egz.) pierwszy nakład książki ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „Księża wobec bezpieki” został sprzedany, powiedział Bibliotece Analiz Krzysztof Janiczek, szef biura prasowego Znaku.
środa, 11 kwietnia 2007
1 kwietnia sklep internetowy Merlin.pl skończył osiem lat. Z tej okazji dla klientów przygotowano wiele atrakcji, w tym promocję „Stawka mniejsza niż zwykle – bestsellery do 30 proc. taniej!”.
środa, 11 kwietnia 2007
Jak już informowaliśmy, 14. Krajowe Targi Książki Akademickiej Atena, organizowane w tym roku po raz pierwszy przez Ars Polonę, odbędą się w tym samym czasie i w tym samym miejscu co 18. Krajowe Targi Książki, czyli od 6 do 9 grudnia w PKiN. Organizatorzy rozesłali już do wydawców ofertę.
środa, 11 kwietnia 2007
W lutym sprzedaż detaliczna wzrosła o 17,5 proc. wobec lutego 2006 roku, podała „Gazeta Prawna”.
środa, 11 kwietnia 2007
Wydawnictwa Bloomsbury i Scholastic ujawniły wizerunki okładek ostatniego tomu przygód Harry’ego Pottera.
środa, 11 kwietnia 2007
27 marca minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski wręczył 39 najaktywniejszym koordynatorom akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis.