BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 193
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Wiadomości Księgarskie” po raz pięćdziesiąty
W kwietniu ukazał się pięćdziesiąty numer „Wiadomości Księgarskich”. Począwszy od niego na mocy porozumienia zawartego przez Stowarzyszenie Księgarzy Polskich (pierwszym właścicielem tytułu) z Izbą Księgarstwa Polskiego, Polską Izbą Książki oraz Izbą Księgarzy przy ZHiU we Wrocławiu kwartalnik jest pismem wszystkich organizacji księgarskich. Funkcję redaktora naczelnego pełni nadal Waldemar Janaszkiewicz (prezes SKP), zaś w skład nowej Rady Programowej wchodzą: Michał Brzozowski (PIK), dr Andrzej Skrzypczak (SKP), Teresa Włochyńska- Trukawka (IKP), Bożena Wójcik (IK przy ZHiU Wrocław).
Wtorek, 24 kwietnia 2007
3 kwietnia Wydawnictwo Szkolne PWN kupiło od Wydawnictwa Ortus całość oferty edukacyjnej. W jej skład wchodzą podręczniki do geografii dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz szkolne atlasy geograficzne.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Kazimierz Marcinkiewicz jako premier chciał znowelizować ustawę o podatku VAT. Jeśli ten pomysł teraz przejdzie, oznacza spadek sprzedaży prasy i książek, zamykanie kiosków i księgarń, rozrost biurokracji” – grzmi „Wprost”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
11 kwietnia Sejm przyjął senackie poprawki i przegłosował nowelizację ustawy oświatowej. Liczbę podręczników ograniczono do trzech do każdego przedmiotu na dany etap nauczania.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Grupa PPWK miała 3,34 mln zł zysku netto w 2006 roku wobec 10,82 mln zł zysku rok wcześniej, podano w raporcie rocznym.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Po ostatnich głosowaniach w Sejmie okazało się, że projekt ustawy PiS zakazującej handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne ma wśród posłów zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników. Za wnioskiem Platformy Obywatelskiej, która chciała odrzucenia projektu PiS w pierwszym czytaniu, było jedynie 140 posłów.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Prof. Jan Miodek współpracował ze służbami specjalnymi PRL – taką informację podał Grzegorz Braun z Polskiego Radia Wrocław.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznały nagrody Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuły „Książki Zimy 2006/2007”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Utrudnianie czytelnikom dostępu do książek, ustalanie cen usług kserograficznych zniechęcających do powielania oraz zmowa z konkurencją to zarzuty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec Biblioteki Narodowej” – czytamy w „Gazecie Polskiej”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Do drugiego etapu konkursu Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus jury pod przewodnictwem rosyjskiej poetki Natalii Gorbaniewskiej zakwalifikowało 41 tytułów.