BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 194
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 8 maja 2007
Minister Ujazdowski walczy o „zerowy” VAT
W symbolicznym terminie, 23 kwietnia, czyli podczas obchodów Światowego Dnia Książki, Kazimierz M. Ujazdowski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, przyjął przedstawicieli jedenastu organizacji pozarządowych działających w środowisku książki i prasy, jak również redaktorów naczelnych wszystkich czasopism branżowych. W czasie spotkania poruszono dwa zasadnicze tematy: starania o przedłużenie dotychczasowej regulacji w sprawie podatku VAT na książki i problem tzw. szczególnego momentu powstawania obowiązku podatkowego.
Wtorek, 8 maja 2007
Wiedza Powszechna skomercjalizowana
1 kwietnia państwowe wydawnictwo Wiedza Powszechna zostało przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Rejestracja nastąpiła w marcu, a akt komercjalizacji został podpisany przez ministra skarbu państwa 29 grudnia.
Wtorek, 8 maja 2007
52. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Już za kilka dni rozpocznie się największe książkowe święto w Polsce. Bo co by nie mówić i jak by nie patrzeć na rosnące w siłę i z wdziękiem organizowane Targi Książki w Krakowie, to jednak stołeczne MTK wciąż z dumą noszą trykot w kolorze żółtym. Największa w tym chyba zasługa ich międzynarodowego charakteru, choć dobrze by było zrobić porządne rozeznanie, dlaczego tak naprawdę w Pałacu Kultury i Nauki wystawiają się oficyny zagraniczne. Czy to siła …
Wtorek, 8 maja 2007
Rozmowa z Elżbietą Zubrzycką, prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego
Wreszcie udało się umówić z panią na rozmowę do Biblioteki Analiz. Rzeczywiście wreszcie, bo my już istniejemy ponad piętnaście lat. Ale fakt, że na początku byliśmy bardzo małym wydawnictwem. Ale potem już na tyle interesującym, że pojawili się oferenci chętni kupić udziały. O, tak. W pewnym momencie było ich aż pięciu. Kto taki? Tego panu nie powiem. Były to firmy, które uznały, że rynek publikacji akademickich to druga, po książce szkolnej, żyła złota w tej …
Wtorek, 8 maja 2007
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne podpisały umowę z Wikr Konsorcjum dotyczącą współpracy w zakresie hurtowej sprzedaży podręczników szkolnych i pozostałych publikacji spółki – podały WSiP.
Wtorek, 8 maja 2007
Zarząd Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych poinformował o wzroście zaangażowania PZU Asset Management w spółce.
Wtorek, 8 maja 2007
W kwietniu ubiegłego roku sąd pierwszej instancji wydał wyrok nakazujący zapłatę przez WSiP odszkodowania na rzecz Józefa Huberta Gierowskiego kwoty 17,56 mln zł wraz z odsetkami.
Wtorek, 8 maja 2007
31 maja o godz. 10 (rozpoczęcie rejestracji i potwierdzenie pełnomocnictw) w sali konferencyjnej Domu Wydawniczego Bellona w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 77, odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Książki.
Wtorek, 8 maja 2007
Do 11 maja można kupować atrakcyjne cenowo połączenie dwóch, dotychczas sprzedawanych pojedynczo, produktów Biblioteki Analiz – „Bazy sprawozdań finansowych firm branży wydawniczej” oraz rocznego abonamentu do archiwum portalu Rynek-ksiazki.pl.
Wtorek, 8 maja 2007
Biblioteka Narodowa udostępni w Internecie swoje zbiory ikonograficzne, ma to być kolejny etap rozwoju Cyfrowej Biblioteki Narodowej (CBN).