BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 198
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 3 lipca 2007
Targi Academia 2007
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego poinformowały o rozpoczęciu przygotowań do pierwszej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007, które odbędą się od 7 do 9 listopada na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego w hallu głównym Auditorium Maximum. Poparcia udzieliła im rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska- Macukow. – Czas i miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo – stwierdził Ryszard Burek, dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. – Jest to termin, w którym tradycyjnie odbywały się targi Atena, a – jak wiadomo – …
Wtorek, 3 lipca 2007
Rekrutacja na Podyplomowe Studia Edytorstwo i Rynek Książki w roku akademickim 2007/2008
A zatem to, co było marzeniem, stało się faktem. Nasze studia wypaliły! Inauguracja drugiego naboru odbędzie się już 20 października. Uwzględniając opinie absolwentów wprowadzamy drobne zmiany w programie, które z pewnością poprawią jakość i poziom nauki. Po pierwsze i najważniejsze – zajęcia z zakresu edytorstwa i typografii zyskają na wprowadzeniu czternastu godzin ćwiczeń w pracowni komputerowej wyposażonej w profesjonalne oprogramowanie do edycji graficznej (Adobe Photoshop CS2, Adobe InDesign CS2, Adobe Ilustrator CS2, Adobe Acrobat 7.0 …
Wtorek, 3 lipca 2007
Rozmowa z Wojciechem Śliwerskim – dyrektorem, i Moniką Szajer – dyrektorem marketingu i handlu w Oficynie Wydawniczej Impuls
Widzę, że trzyma pan w rękach numer Biblioteki Analiz z rankingiem wydawców za rok 2006. Skłonił pana do jakichś wniosków? Wojciech Śliwerski: Owszem. Do takiego m.in., że wszystkie branże rosną, a nasza nie bardzo. Dość powiedzieć, że moje wydawnictwo, z obrotami 2 mln zł za rok 2006, znalazło się na stosunkowo wysokiej, bo 81. pozycji. Państwa firma w ogóle jest mało znana w branży. Proszę zdradzić, jak jest zorganizowana, ile osób w niej pracuje. WŚ: …
Wtorek, 3 lipca 2007
Zbigniew Jakubas zajął 47. miejsce w rankingu stu najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost”. Gazeta nazywa go „marszałkiem Żukowem polskiej giełdy, który rzuca miliony tu i tam, by w końcu gdzieś przerwać front”.
Wtorek, 3 lipca 2007
Mec:Interaction, należący do domu mediowego Mediaedge:cia, został wyróżniony w konkursie Golden Arrow za przygotowanie i realizację kampanii internetowej dla Merlin.pl.
Wtorek, 3 lipca 2007
Podobno „jeden z największych i najnowocześniejszych magazynów książek w Europie Środkowej” zaczyna działać w Strykowie pod Łodzią. Właścicielem jest Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut.
Wtorek, 3 lipca 2007
Pioneer Pekao Investment Management S.A. zwiększył do 14,60 proc. liczbę głosów na Walnym Zgromadzeniu WSiP.
Wtorek, 3 lipca 2007
Wydawnictwo Nowa Era, właściciel spółki Wydawnictwo Marek Rożak, złożyło do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o likwidację firmy.
Wtorek, 3 lipca 2007
Ministerstwo Skarbu Państwa jest gotowe odpowiedzieć na ewentualne wezwanie do sprzedaży akcji Ruchu, pod warunkiem zaproponowania dobrej ceny.
Wtorek, 3 lipca 2007
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ruchu zdecydowało o przekazaniu na wypłatę dywidendy 19,77 mln zł z 20 mln zł zysku netto za 2006 rok.