BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 205
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przekroczą w tym roku o kilka procet jednostkowe prognozy przychodów i zysków. A wszystko dzięki bardzo dobrej sprzedaży podręczników.
Wtorek, 9 października 2007
„WSiP mają chętkę na MAC Edukację” – poinformował 27 września „Parkiet”. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne mogłyby przeznaczyć część ze 100 mln zł, jakie mają na zakupy w branży, na inwestycję w akcje kieleckiego wydawnictwa, zadeklarował w rozmowie z gazetą Stanisław Wedler, prezes oficyny.
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo MAC Edukacja zmieniło nazwę na Grupa Wydawnicza MAC i przygotowuje się do debiutu na giełdzie. We wrześniu przejęto specjalizującą się w publikacjach ekonomicznych warszawską oficynę Poltext i zapowiedziano kolejne akwizycje.
Wtorek, 9 października 2007
W tym roku po raz pierwszy w połączeniu z Krajowymi Targami Książki odbędzie się kolejna edycja Krajowych Targów Książki Akademickiej Atena.
Wtorek, 9 października 2007
Pierwsza konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się targom Academia odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 12 w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.
Wtorek, 9 października 2007
Ruch planuje korektę prognoz finansowych. Według nieoficjalnych informacji PAP, prognoza zysku netto zostanie obniżona o ok. 12 mln zł do ok. 37 mln zł.
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo Helion podpisało umowę najmu powierzchni magazynowych (ponad 2000 mkw.) z firmą deweloperską Segro.
Wtorek, 9 października 2007
„Dalsze zmiany kadrowe i strukturalne w Publicat S.A.”, zatytułował jeden z newsów z 4 października serwis „Wirtualny Wydawca”. I dalej: „Po 20 latach pracy w Wydawnictwie Dolnośląskim Jan Stolarczyk nie jest już redaktorem naczelnym tej oficyny. Ze swoim stanowiskiem pożegnała się także Bożena Sęk – redaktor naczelna Wydawnictwa Książnica. Po oddziale warszawskim Publicatu został już tylko pusty lokal. W zeszłym roku Publicat otworzył w Warszawie Papilon Sp. z o.o. Po roku Papilon Sp. z o.o. …
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo Muza planuje, że drugie półrocze będzie pod względem tempa sprzedaży jeszcze lepsze niż pierwsza połowa roku, kiedy to jednostkowe przychody wyniosły 17,15 mln zł i były o ok. 46 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Według Marcina Garlińskiego, szefa oficyny, grupa kapitałowa może zakończyć ten rok przychodami rzędu 40 mln zł i wynikiem netto zbliżonym do zera.
Wtorek, 9 października 2007
Wiadomo już, że w czwartek 11 października padnie nazwisko tegorocznego zwycięzcy najwyższej nagrody literackiej. Nagrodę tę przyznaje się tradycyjnie w jeden z czwartków października.