BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 207
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 8 listopada 2007
Giełdowy debiut oficyny MAC Edukacja spodziewany jest jeszcze pod koniec roku. Firma złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.
Czwartek, 8 listopada 2007
Do piątkowego wydania (26 października) „Gazety Wyborczej” w całym kraju dołączona została książka „Tyskie. Vademecum piwa”. Przewodnikiem po świecie złocistego napoju jest Michael Jackson, bynajmniej nie gwiazdor muzyki pop, ale angielski pisarz i światowy krytyk piwa (co być może warte odnotowania, zmarł kilka dni po złożeniu maszynopisu…).
Czwartek, 8 listopada 2007
7 listopada o godz. 12 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego (Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, I piętro) odbędzie się uroczyste otwarcie I Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007. W trakcie uroczystości poznamy laureatów konkursów na najlepszą i najlepiej wydaną książkę akademicką i naukową oraz na najlepszy podręcznik akademicki.
Czwartek, 8 listopada 2007
23 października odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Autorów i Wydawców „Polska Książka”.
Czwartek, 8 listopada 2007
W trzech letnich miesiącach ruch na stronach sklepów internetowych w USA był średnio o 10 proc. większy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, wynika z badań firmy Hitwise.
Czwartek, 8 listopada 2007
Średnio 558 zł musieli wydać w tym roku rodzice dziecka idącego do szkoły, aby zapewnić mu wszystko, co potrzebne. 47 proc. tej kwoty trzeba było wydać na same podręczniki – wynika z sondażu CBOS.
Czwartek, 8 listopada 2007
Minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski przyznał srebrne medale Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” dla twórców i redaktorów miesięcznika „Fantastyka” („Nowa Fantastyka”).
Czwartek, 8 listopada 2007
Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych planuje przeprowadzić akwizycje do łącznej wartości 150-200 mln zł do końca 2008 roku.
Czwartek, 8 listopada 2007
Zgodnie z zapowiedziami, Merlin.pl poszerza asortyment. Niedawno udostępnił klientom testową wersję dwóch działów – merlinbeauty i merlindom. Do końca roku w merlinbeauty znajdzie się ponad 6000 kosmetyków zapachowych, upiększających, pielęgnacyjnych oraz środków higienicznych dla kobiet i mężczyzn.
Czwartek, 8 listopada 2007
Resort edukacji chce zapewnić anonimowość recenzentom podręczników i w ten sposób wyeliminować możliwość nacisków ze strony wydawców.