BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 209
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 5 grudnia 2007
Firma Księgarska Jacek Olesiejuk zajęła pierwsze miejsce w piątej edycji konkursu na Mazowiecką Firmę Roku.
środa, 5 grudnia 2007
26 listopada w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej odbył się briefing nowej szefowej resortu Katarzyny Hall. Pani minister znalazła się pod ostrzałem dziennikarzy.
środa, 5 grudnia 2007
NetPress Digital, lider sprzedaży gazet i czasopism w wersji elektronicznej, 22 listopada uruchomił pod domeną Nexto.pl przedpremierową wersję swojego serwisu.
środa, 5 grudnia 2007
Nowy minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski w programie PR „Sygnały Dnia” 20 listopada wśród zadań na najbliższy okres wymienił konieczność zinwentaryzowania potrzeb polskiej kultury, m.in. w zakresie dbałości o prawo autorskie, prawo o ochronie zabytków oraz o prowadzeniu i organizowaniu działalności kulturalnej.
środa, 5 grudnia 2007
Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy WSiP z 28 listopada kapitał zakładowy spółki zostanie podniesiony o...
środa, 5 grudnia 2007
26 listopada liczba akcji PPWK posiadanych przez Deutsche Bank AG przekroczyła 5-proc. próg ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.
środa, 5 grudnia 2007
II Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia odbędą się w dniach 5-7 listopada, zdecydowano podczas posiedzenia Komitetu Organizacyjnego podsumowującego pierwszą edycję imprezy.
środa, 5 grudnia 2007
Do Polskiej Izby Książki przyjęto sześć nowych podmiotów: Audioclub.pl, Audio Liber Ewa Skurska, Firma Producencka Gorycki & Sznyterman, NetPress Digital, Aleksandria, Promatek P.W.
środa, 5 grudnia 2007
– Kończący się rok był dla Publicatu rokiem dużych zmian. W styczniu zaczęła się konsolidacja działu handlowego, która ułatwiła współpracę z klientami, ponieważ jeden przedstawiciel handlowy obsługuje teraz całą ofertę grupy. W czerwcu nastąpiła całkowita konsolidacja spółek i powstał jeden podmiot z oddziałami – opowiada Jarosław Mielnik, nowy prezes Grupy Wydawniczej Publicat (na zdjęciu).
środa, 5 grudnia 2007
Podczas obrad General Assembly of FEP (23 listopada) polski VAT na książki był jednym w głównych tematów obrad.