BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 210
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 18 grudnia 2007
„Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne chcą przeznaczyć 28 mln zł na skup własnych akcji” – informuje PAP.
Wtorek, 18 grudnia 2007
W tegorocznym rankingu sklasyfikowano aż 3795 firm. Wobec roku 2004 w 2006 Platon zanotował wzrost przychodów o blisko 200 proc., co usytuowało go na 506. miejscu w rankingu. Z kolei firma braci Olesiejuków znalazła się na 1697. pozycji ze wzrostem przychodów rzędu 146 proc.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Decyzję o odwołaniu Janickiego ze stanowiska dyrektora drukarni podjął zarząd Polskiej Agencji Prasowej – właściciela drukarni.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Prezenty przez Internet najlepiej kupić jeszcze w tym tygodniu – zamówione po niedzieli mogą nie dotrzeć przed Gwiazdką – ostrzegał przed ostatnim weekendem „Polska Dziennik Zachodni”.
Wtorek, 18 grudnia 2007
„Polskie dzieci czytają niechętnie i głównie lektury, które traktują jak przykry obowiązek. Po dziecięcą literaturę codziennie sięga tylko co trzeci badany uczeń, co piąty – najwyżej raz, dwa razy w miesiącu. Aż 15 proc. dziesięciolatków przyznało, że opowiadań czy powieści nie czyta wcale” – czytamy w dzienniku „Polska”.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Zbigniew Jakubas potwierdził, że jest gotów przejąć większościowy pakiet Ruchu od Skarbu Państwa i rozważa na początku 2008 roku ogłoszenie wezwania na akcje spółki.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Prywatyzacja PPW Rzeczpospolita odbędzie się poprzez giełdę – zapowiada Ministerstwo Skarbu.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Firma podsumowała 2007 rok. Jej nakładem ukazały się 72 nowości i 9 wznowień, 91 tytułów było systematycznie dodrukowywanych. Łączne nakłady wyniosły 729 tys. egz.
Wtorek, 18 grudnia 2007
Wyróżnienie Lidera Przedsiębiorczości dla FK Jacek Olesiejuk przyznano 29 listopada.
Wtorek, 18 grudnia 2007
6 grudnia w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy zostały wręczone doroczne nagrody Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People).