BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 211
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 3 stycznia 2008
W ostatnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy WSiP, które odbyło się 20 grudnia, wzięło udział sześciu, posiadających co najmniej 5 proc. głosów.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Oficjalną premierę platformy Nexto.pl zapowiedziano na 10 stycznia. Jej twórcy liczą, że tego dnia liczba sklepów założonych przez uczestników ich programu partnerskiego przekroczy 5000.
Czwartek, 3 stycznia 2008
19 grudnia Marcin Nowak złożył rezygnację z funkcji prezesa firmy dystrybucyjnej Dobra 28 Sp. z o.o. i zbył swoje udziały, czyli 25 proc., na rzecz
Czwartek, 3 stycznia 2008
19 grudnia w Bibliotece Narodowej odbyło się spotkanie grupy roboczej powołanej przez dyrektora BN i prezesa Polskiej Izby Książki.
Czwartek, 3 stycznia 2008
W dziesiątej edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play Firma Księgarska Jacek Olesiejuk otrzymała tytuł i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2007.
Czwartek, 3 stycznia 2008
W tym roku z oferty sklepów internetowych skorzystało ok. 3,3 mln Polaków – informuje „Dziennik”.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PPWK 24 grudnia jej zarząd otrzymał upoważnienie do...
Czwartek, 3 stycznia 2008
29 grudnia za 0,225 mln zł WSiP sprzedały 100 proc. akcji Wkry spółce Wkra Management SA („w organizacji”), której prezesem jest Mariusz Mol, prezes Wkry.
Czwartek, 3 stycznia 2008
Jak poinformowało Bibliotekę Analiz biuro prasowe Ministerstwa Finansów, rozporządzenie w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania niższych stawek podatku VAT...
Czwartek, 3 stycznia 2008
Ministerstwo Edukacji zdecydowało, że wydawcy podręczników będą współtworzyć programy nauczania – poinformował „Dziennik Zachodni”. Według informacji gazety, 42 najważniejsze na rynku oficyny mają wytypować swoich ekspertów, którzy wezmą udział w pracach nad podstawami programowymi.