BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 212
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 17 stycznia 2008
W Bibliotece Analiz z 6 listopada podaliśmy informację o negocjacjach, jakie miały ponoć prowadzić Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w sprawie przejęcia GWO przez WSiP.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Empik poinformował o produktach pretendujących do tytułu przyznawanego najlepiej sprzedającym się produktom kulturalnym w salonach sieci. Nominacje ogłoszono w 27 kategoriach. Sześć przypadło na książki.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło warunki przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów kulturalnych. Wnioski o dofinansowanie z pierwszej transzy należy składać do końca stycznia, z drugiej – do końca maja.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Po raz 15. redakcja tygodnika przyznała doroczne nagrody kulturalne. Zwycięzcą w kategorii literackiej został Michał Witkowski, nominowany do Paszportu po raz trzeci.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Temperatura związana z premierą polskiego przekładu książki „Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści” (11 stycznia) jest coraz większa.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Warszawski Dom Książki odświeżył swoją księgarnię internetową, w której oferuje obecnie 20 tys. tytułów.
Czwartek, 17 stycznia 2008
9 stycznia w siedzibie wydawnictwa Arkady odbyło się spotkanie kierownictwa oficyny z przedstawicielami mediów branżowych. Podsumowując rok 2007 prezes Janina Krysiak podziękowała dziennikarzom za to, że często i najczęściej dobrze pisali o wydawnictwie, obiecując, że w latach kolejnych będzie kontynuować ambitny profil publikowanych przez wydawnictwo książek.
Czwartek, 17 stycznia 2008
„Na dniach” rodzina Jabłkowskich odzyska kamienicę przy Brackiej 25 – podała 10 stycznia „Gazeta Wyborcza”, powołując się na informację z Biura Gospodarki Nieruchomościami.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Nieuregulowana pozostaje kwestia podatku VAT na druk książek.
Czwartek, 17 stycznia 2008
Obejmujący pięć osób akt oskarżenia trafi do sądu do połowy stycznia.