BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 218
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W ramach wezwania spółka zamierza nabyć w celu umorzenia 1,647 mln akcji dających łącznie prawo do wykonywania 6,24 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Kurs akcji Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych wzrósł 31 marca o prawie 7 proc. Spółka poinformowała o zmianie warunków umowy zakupu akcji operatora telekomunikacyjnego Długie Rozmowy.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Oficyna zanotowała wzrost sprzedaży książek o 32 proc. w stosunku do wyniku z 2006 roku, osiągając przychód 13,056 mln zł. Przychód ze sprzedaży ogółem wyniósł 13,57 mln zł (wzrost o 36 proc.).
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Zmiany w regulaminie serwisu aukcyjnego wejdą w życie 28 kwietnia. W największym stopniu wpłyną one na interesy firm działających na portalu oraz wydawców e-booków.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Sieć Empik wycofuje ze swoich sklepów magazyny o tematyce erotycznej. Zdaniem Izby Wydawców Prasy, może w ten sposób naruszać zasady prawa prasowego.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Najstarsza i największa księgarnia internetowa konsekwentnie rozszerza asortyment. „Książki i multimedia pozostaną jedną z naszych specjalności, ale nie chcemy zamykać się w tej ofercie. Zamierzamy być dostawcą szerokiego asortymentu towarów”, powiedziała „Rzeczpospolitej” Anna Bogdańska, powołana niedawno w miejsce Krzysztofa Jerzyka prezes Merlin.pl. Nowa oferta to m.in. artykuły z kategorii „zdrowie-uroda” i „dom-ogród”.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W pierwszych dniach marca nastąpi przekazanie dawnym właścicielom kamienicy przy ul. Brackiej 25, znanej jako Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, potwierdził nieoficjalnie ratusz.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Firma outsourcingowa Bedeker podpisała umowę na świadczenie usług w zakresie merchandisingu z wydawnictwem Sonia Draga.
Wtorek, 8 kwietnia 2008
Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się 2 kwietnia w gmachu resortu. Jak czytamy w komunikacie, „dotyczyło możliwości wprowadzenia dobrych rozwiązań bonowych finansowania edukacji na poziomie samorządu terytorialnego".
Wtorek, 8 kwietnia 2008
W tym roku w festiwalu weźmie udział 400 punktów detalicznych zrzeszonych w Klubie Czytelmaniaka. Organizatorzy chcą dotrzeć nie tylko do miłośników literatury, lecz także do osób, które czytać nie lubią.