BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 221
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 28 maja 2008
11,05 mln zł straty netto w I kwartale wobec 17,15 mln zł straty rok wcześniej – tak wyglądają dane finansowe lidera segmentu wydawnictw edukacyjnych.
środa, 28 maja 2008
W gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie od 5 do 7 listopada gościć będą wydawcy książek z nauk humanistycznych, ścisłych, ekonomicznych i przyrodniczych.
środa, 28 maja 2008
12 maja ruszyła kampania reklamowa wydawnictwa Pascal, która obejmuje zarówno działania wizerunkowe, jak i produktowe. Ma to być największa tego typu akcja w dziejach firmy – na celu ma podkreślenie zalet, jakie niesie używanie jej przewodników i informatorów turystycznych.
środa, 28 maja 2008
Na początku grudnia ubiegłego roku w szczecińskim oddziale Arvato Services, firmy usługowej koncernu Bertelsmanna, na drzwiach jednej z sal, w której konsultanci udzielają porad w obcych językach, zawisła kartka z napisem „Hier wird nur Deutsch gesprochen!!!” (Tutaj rozmawia się tylko po niemiecku!!!).
środa, 28 maja 2008
W wywiadzie udzielonym portalowi wnp.pl na pytanie, kim jest obecnie, biznesmenem czy politykiem, poseł PO Janusz Palikot odpowiedział:
środa, 28 maja 2008
Ukazał się wspólny projekt „Gazety Wyborczej” i wydawnictwa Media Rodzina.
środa, 28 maja 2008
Po dziesięciu latach niemiecki koncern wydawniczy Klett oraz jego polscy partnerzy postanowili zmienić strukturę własnościową wydawnictwa LektorKlett.
środa, 28 maja 2008
Studenci, wykładowcy i pracownicy naukowi czołowych polskich uczelni z Torunia, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Rzeszowa przez miesiąc mogą bezpłatnie korzystać z bazy książek elektronicznych znajdujących się w zasobach czytelni on-line ibuk.pl.
środa, 28 maja 2008
„Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” okazały się filmem bardzo kasowym. Od premiery światowej w grudniu 2005 roku przyniósł on twórcom ponad 740 mln dolarów zysków. Również w Polsce odniósł niemały sukces. Dlatego też podjęto decyzję o kontynuacji ekranizacji cyklu i już 30 maja na ekrany naszych kin wejdzie „Książę Kaspian”.
środa, 28 maja 2008
Wydana w marcu nakładem wydawnictwa MacLehose Press z Londynu „Śmierć w Breslau” (Death in Breslau) polskiego pisarza w tłumaczeniu Danuty Stok spotkała się z doskonałym przyjęciem brytyjskiej prasy.