BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 222
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 8,79 mln zł (spadek o 2,7 proc.), a zysk netto 111 tys. zł (rok wcześniej 1,466 mln zł).
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Zaległości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za lata 2005-07 mogą wynieść z odsetkami nawet 300 mln zł. To więcej niż rocznie wpływa do jego kas z tytułu tantiem i licencji na prawa autorskie – donosi „Gazeta Wyborcza”. Od trzech lat stowarzyszenie powinno płacić 7-proc. podatek VAT, ale tego nie robi z powodu różnic w interpretacji prawa.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
W trakcie 53. MTK Tadeusz Górny, dziś rzecznik prasowy Warszawskiego Salonu Książki (MuratorExpo), wystąpił z pisemną propozycją wznowienia Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego „Ikar”. Swój list skierował do 13 osób, które w 1995 roku były fundatorami nagrody i jej członkami-założycielami: Janusza Adamczyka, Moniki Białeckiej, Piotra Dobrołęckiego, Ryszarda Grąbkowskiego, Ireny Janowskiej-Woźniak, Tadeusza Lewandowskiego, Andrzeja Nagraby, Andrzeja Palacza, Jana Rodzenia, Marka Tobery, Haliny Tymoszczuk, Jolanty Walewskiej i Marka Żakowskiego.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Spółka opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,025 mld zł (wzrost o 1 proc.).
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Przychód wydawnictwa ze sprzedaży w 2007 roku wyniósł 1,75 mln zł, z czego na sprzedaż książek przypadło 1,55 mln zł.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
29 maja w jasnogórskiej Starej Bibliotece Klasztornej odbyła się prezentacja monumentalnego albumu „Jasna Góra” (Biały Kruk) autorstwa Adama Bujaka z tekstami Ojców Paulinów.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Odpowiednio przystosowane miejsce do przewijania dzieci, kącik do zabawy i zakaz palenia zadecydowały o tym, że Dom Książki przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie został wyróżniony jako miejsce przyjazne rodzinom.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
W piątek 30 maja w pięknie zaprojektowanej przestrzeni miejskiej przed Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego nastąpiło otwarcie IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: ks. abp Damian Zimoń, metropolita katowicki, i Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, a także ks. Marek Otolski MIC, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Obecny był także prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej i przewodniczący Krajowej Rady Bibliotecznej.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Działające od 28 maja Virtualo.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący książki, audiobooki, muzykę i prasę w formie cyfrowej, łatwe do ściągnięcia na urządzenia typu laptop, palmtop, telefon, odtwarzacz MP3 czy e-czytnik. Zakup i dostawa produktów następują jedynie za pośrednictwem Internetu. Ponieważ wyeliminowane zostały koszty druku, tłoczenia płyt i transportu, oferowane w sklepie media są tańsze od tradycyjnych wydań o 30-50 proc.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
– Bardzo szybko zostanie podjęta decyzja, że Rada Europy będzie Gościem Honorowym na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w przyszłym roku – powiedziała Hanna Machińska, dyrektor Biura Informacji Rady Europy w Warszawie.