BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 223
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
„Ministerstwo Skarbu Państwa liczy na to, że jeszcze w 2008 roku uda się dokapitalizować Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita – właściciela 49 proc. udziałów Presspubliki, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” – poprzez inkorporację kilku spółek z sektora wydawniczego i poligraficznego” – poinformował w czwartek wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Pisarz wyruszył w podróż do Nicei na południu Francji, gdzie zamierza osiąść na stałe.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Podsumowania swojej działalności w 2007 roku dokonało kilka kolejnych firm dystrybucyjnych działających na polskim rynku książki.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Najlepszy wynik sprzedaży w kwietniu zanotował „Fakt”, którego sprzedaż przekroczyła poziom 513 tys. egz. ( spadek o 0,6 proc. w stosunku do wyniku z 2007 roku).
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Książeczki – każda o objętości 32 stron – przeznaczone są dla pięciolatków.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Pierwszy przewodnik obejmujący obszar Pomorza Zachodniego (m.in. Wolin, Szczecin, Świnoujście, Słowiński Park Narodowy, Pojezierze Drawskie) trafił do sprzedaży 14 czerwca – w cenie 5,99 zł.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Kolekcja została przygotowana specjalnie z myślą o czytelnikach miesięcznika „Rodzice”.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy wprowadzającej zmiany w obecnie funkcjonującym systemie oświaty.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
29 maja w Klubie Księgarza wręczono nagrody i wyróżnienia w 17. edycji Konkursu na Dziecięcy Bestseller Roku Dong 2007, którego organizatorem jest Polska Sekcja IBBY. Najważniejsze wyróżnienie, Dużego Donga, otrzymał Znak za „znakomite i pełne mądrości książki”: „Szukając Alaski” Johna Greena, „A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź” Janoscha, „Dziesięć stron świata” Anny Onichimowskiej, „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanny Olech i „Czarno na białym i biało na czarnym” Marcina Brykczyńskiego z ilustracjami Janusz Stannego.
Poniedziałek, 23 czerwca 2008
Sklep uruchamiając system płatności PayPal chce dotrzeć do większej liczby klientów zagranicznych i krajowych. System ten jest bardzo popularny zagranicą – korzysta z niego ponad 140 mln użytkowników w ponad 190 krajach świata, w Polsce jest to obecnie 400 tys. użytkowników.