BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 224
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 2 lipca 2008
WSiP przeznaczą na dywidendę 22,78 mln zł z 38,18 mln zł zysku za 2007 roku co oznacza wypłatę w wysokości 0,92 zł na akcję – zdecydowano podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki
środa, 2 lipca 2008
Podczas posiedzenia Rady PIK 18 czerwca, któremu przewodniczył Piotr Marciszuk, podsumowano obrady Walnego Zgromadzenia, jakie odbyło się 28 maja w Warszawie. W związku z podjętymi wówczas ustaleniami Rada PIK przyjęła uchwalę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków PIK 23 października w Krakowie, podczas targów książki. Głównym punktem obrad będzie zmiana zasad ustalania składek członkowskich.
środa, 2 lipca 2008
PPWK miało po audycie 5,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2007 roku wobec 3,34 mln zł zysku rok wcześniej. We wcześniejszym raporcie kwartalnym podano, że wynik netto za cały rok wyniósł 6,74 mln zł.
środa, 2 lipca 2008
Gdański Sąd Rejonowy nie zgodził się, by Tomasz W. i ks. Zbigniew B. – główni oskarżeni w aferze finansowej w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris – dobrowolnie poddali się karze.
środa, 2 lipca 2008
Nakładem wydawnictwa Einaudi z Turynu ukazało się właśnie włoskie wydanie książki „Koniec świata w Breslau” (La fine del mondo a Breslavia) Marka Krajewskiego w tłumaczeniu Valentiny Parisi.
środa, 2 lipca 2008
27 czerwca została otwarta kluboksięgarnia „Uzdrowisko”, która mieści się w Sopocie w siedzibie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego przy ul. Bema 4/1a (wejście od podwórza).
środa, 2 lipca 2008
W sprzedaży pojawił się drugi numer nowych „Wiadomości Księgarskich”. W głównej mierze poświęcony jest przyszłości książki i księgarstwa oraz tradycjom polskich organizacji księgarskich. Temat numeru z jednej strony sprowokowany został ukazaniem się na rynku eseju Łukasza Gołębiewskiego „Śmierć książki. No Future Book” i dyskusją w naszym środowisku, jaka tej publikacji towarzyszy, z drugiej jubileuszem 100-lecia Związku Księgarzy Polskich, prężnej i znaczącej także na arenie międzynarodowej organizacji księgarskiej działającej do października 1950 roku.
środa, 2 lipca 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa zarzuca Polskiej Agencji Prasowej, że nie podjęła planowanych działań dotyczących prywatyzacji należącej do niej Drukarni Naukowo- Technicznej.
środa, 2 lipca 2008
Wydawnictwo Sonia Draga po ponad czterech latach współpracy na zasadzie wyłączności z Firmą Księgarską Jacek Olesiejuk postanowiła zmienić swój system dystrybucji.
środa, 2 lipca 2008
Roman Polański jest zainteresowany nakręceniem filmu o wrocławskim procesie sądowym Krystiana B., autora książki „Amok”, oskarżonego o zamordowanie domniemanego kochanka swojej byłej żony.