BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 226
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
17 lipca Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zawarły umowę kredytową z bankiem BGŻ.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
„Potencjalny kupiec bada kondycję Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Inwestorzy finansowi, którzy rządzą w akcjonariacie, liczą na dużo więcej niż obecny kurs” – poinformował 15 lipca „Puls Biznesu”.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Wydawnictwo Media Rodzina do końca czerwca sprzedało 600 tys. egz. ostatniego tomu cyklu Joanne K. Rowling (przypomnijmy, że premiera odbyła się w nocy z 25 na 26 stycznia).
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Hartmut Ostrowski, prezes koncernu Bertelsmann, potwierdził, że firma wystawi na sprzedaż kluby działające w Polsce, Rosji, Czechach, Holandii, Nowej Zelandii, Australii, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i Słowacji.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Wydawnictwo Regan Press powstało w Gdańsku i jest częścią spółki Regan Consulting, firmy doradczo-szkoleniowej, zajmującej się obsługą korporacji m.in. w zakresie tworzenia i wdrażania strategii.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Obie firmy będą współpracować przy prowadzeniu sklepów internetowych z książkami, filmami, grami komputerowymi oraz płytami muzycznymi.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Minister kultury i dziedzictwa narodowego powierzył Instytutowi Książki zarządzanie Programem „Promocja literatury i piśmiennictwa kulturalnego” w 2009 roku.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Książkowa wersja encyklopedii ma przejść do historii jako wydawnictwo o największej liczbie autorów – w indeksie publikacji ma się znaleźć 90 tys. nazwisk.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenia Księgarzy Polskich minister kultury i dziedzictwa narodowego objął honorowy patronat nad obchodami stulecia Związku Księgarzy Polskich. SKP, które powstało w 1956 roku m.in. z inicjatywy członków zlikwidowanego ZKP, czuje się spadkobiercą jego tradycji i dorobku. Po poprzedniku przejęło sprawdzone formy i zakres działania, troskę o społeczną rangę zawodu, który przez wieki cieszył się szacunkiem i uznaniem, oraz dbałość o kształcenie ogólne i zawodowe.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
W wybranych księgarniach na terenie całego kraju umieszczone zostały ekrany telewizyjne, na których prezentowana jest oferta wydawnictwa oraz filmy reklamowe promujące Radosną Loterię Pascala – w ten sposób oficyna wzmacnia ekspozycję oferty w punktach sprzedaży detalicznej. Pilotaż projektu oparty na wykorzystaniu ekranów telewizyjnych rozpoczął się w czerwcu.