BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 227
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
„Przed końcem roku WSiP mogą dokonać dwóch przejęć o wartości kilkunastu mln zł każde”, powiedział Stanisław Wedler, prezes oficyny w rozmowie z TVN CNBC Biznes.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Uczniowie zerówek, klas 1-3 podstawówek oraz 1-3 ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia objęci zostaną rządowym dofinansowaniem zakupu podręczników w nadchodzącym roku szkolnym. Budżet tegorocznej edycji programu „Wyprawka szkolna” ma wynieść 50 mln zł.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
»„Katyń” – edycja limitowana« to nowa wersja książki wydawnictwa Prószyński i S-ka, która ukaże się w nakładzie 500 egz.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
W wieku 89 lat zmarł rosyjski pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1970 roku, Aleksander Sołżenicyn.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Coraz bliżej do rozpoczęcia premierowej edycji imprezy, która odbędzie się w terminie 19-21 września w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
W uruchomionym właśnie serwisie MEGASlownik. pl dostępnych jest ponad 1,4 mln terminów w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Działająca w branży papierniczej spółka Kompap wezwała do sprzedaży ponad 863,497 tys. akcji Muzy. Liczba taka uprawnia do wykonywania 26,07 proc. głosów na WZA.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Chodzi o sieć franczyzową, którą firma rozbudowuje od ubiegłego roku. Obecnie działają w niej salony w siedmiu miastach: Legionowie, Łowiczu, Bełchatowie, Oławie, Świdnicy, Policach i Żywcu.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Ministerstwo Skarbu Państwa przeznaczyło do sprzedaży po 85 proc. akcji Olsztyńskich Zakładów Graficznych i Białostockich Zakładów Graficznych.
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Firmy podpisały umowę na świadczenie od 4 sierpnia usług magazynowych i logistycznych.