BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 231
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 21 października 2008
Skonsolidowane przychody w pierwszych sześciu miesiącach roku wyniosły 61,13 mln zł, przy 66,86 mln zł rok wcześniej.
Wtorek, 21 października 2008
Jak informuje „Parkiet” (wydanie z 3 października), zarząd WSiP wkrótce otrzyma zgodę na zakup wydawnictwa Zielona Sowa. Z dużym prawdopodobieństwem dołączy ono do giełdowej grupy – poinformowało gazetę źródło zbliżone do rady nadzorczej WSiP.
Wtorek, 21 października 2008
Przychody PPWK w pierwszym półroczu (w ujęciu jednostkowym) wyniosły 8,67 mln zł, przy 7,42 mln zł w analogicznym okresie 2007 roku.
Wtorek, 21 października 2008
Do dalszego etapu prywatyzacji Olsztyńskich Zakładów Graficznych dopuszczone zostały następujące podmioty:
Wtorek, 21 października 2008
Instytut Książki opracowuje planowane na przyszły rok działania promujące literaturę polską na zagranicznych targach książki.
Wtorek, 21 października 2008
W firmie księgarskiej trwa obecnie restrukturyzacja.
Wtorek, 21 października 2008
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich organizują 7 października o godz. 18 spotkanie pod hasłem „Pożegnanie starej podłogi”.
Wtorek, 21 października 2008
10 października Łukasz Gołębiewski będzie gościem księgarni Centrum Książki w Olsztynie – największej olsztyńskiej placówki, należącej do sieci Książnica Polska.
Wtorek, 21 października 2008
Zadłużenie członków Polskiej Izby Książki z tytułu składek przekroczyło 100 tys. zł – to chyba najważniejsza konkluzja płynąca z posiedzenia Rady Izby, jakie odbyło się 22 września. W związku z tym Rada podjęła uchwałę o nieorganizowaniu konkursu „PIK-owy Laur” podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali z okazji Światowego Dnia Książki.
Wtorek, 21 października 2008
Klub Miłośników Historii Księgarstwa przy Okręgu Warszawskim Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zaprasza na spotkanie z Bogdanem Klukowskim.