BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 233
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Ogłoszenie o prywatyzacji PW „Rzeczpospolita” zostanie opublikowane w drugiej połowie listopada – informuje portal Wirtualne Media. Zainteresowanie przejęciem firmy będącej właścicielem 49 proc. udziałów spółki Presspublica deklarowały do tej pory m.in.: Axel Springer, Point Group i Mecom (fundusz posiadający 51 proc. udziałów Presspubliki).
Poniedziałek, 17 listopada 2008
We wtorek 4 listopada o godz. 11 w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa związana z Targami Książki Akademickiej i Naukowej Academia.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu Biblioteki Analiz z zakresu redakcji językowej.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Kielecki antykwariusz zmarł w czwartek, 30 października, nad ranem w szpitalu na Czerwonej Górze.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Sklep Virtualo.pl wdrożył nowy model sprzedaży książek w formie on-line. Umożliwia on wykupienie ich w dostępie czasowym – tygodniowym lub miesięcznym.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Dziesięć gwiazd z listy najlepiej opłacanych autorów wg magazynu „Forbes” zarobiło w sumie 563 mln dolarów w okresie między 1 czerwca 2007 roku a 1 czerwca 2008 roku, donosi Gazeta.pl.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
W środę (29 października) po południu, po długiej chorobie, w szpitalu w Kalifornii zmarł William Wharton.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Portal Money.pl i tygodnik „Wprost” przygotowali ranking najlepszych polskich sklepów internetowych. Wśród kilku ocenianych w rankingu kategorii pojawiły się także e-księgarnie. „W tej kategorii poziom jest najbardziej wyrównany. Zwycięzca wyprzedził trzy kolejne księgarnie o dwa punkty, a na podium zmieściły się aż cztery sklepy. Sprzedawcy książek, na tle wszystkich ocenianych branż, przykładają największą uwagę do jakości opisów oferowanych towarów. Wysoko oceniliśmy też jakość obsługi klienta – błyskawiczne odpowiedzi na e-maile i fachowe odpowiedzi na infoliniach” …
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Po tym jak wiosną ogłoszono mariaż Katarzyny Grocholi z Wydawnictwem Literackim wydawało się, że będzie to najgłośniejszy transfer literacki roku.
Poniedziałek, 17 listopada 2008
Do drugiej edycji Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej można zgłaszać książki wydane w 2008 roku.