BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 238
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W „Gazecie Wyborczej” z 23 grudnia ukazało się ogłoszenie, w którym zarząd Wydawnictw Naukowo-Technicznych „wzywa uprawnionych pracowników do złożenia pisemnych oświadczeń o zamiarze nieodpłatnego nabycia udziałów”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W sytuacji, gdy zawieszono warszawskie targi Edukacja XXI, kielecka impreza powinna przejąć rolę głównego ogólnopolskiego przeglądu książki edukacyjnej.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W zakończonym już roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się 174 tytułów, w tym 88 nowości oraz 16 wznowień. Oficyna przygotowała także 86 dodruków.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Już niedługo w Bibliotece Narodowej może zabraknąć miejsca na nowe zbiory. „Mieszczą się tylko dlatego, że ścieśniamy, co się da”, mówi dr Tomasz Makowski, dyrektor BN („Gazeta Wyborcza” z 8 stycznia).
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Po raz dziewiąty z rzędu poznańska oficyna została laureatem konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
11 grudnia Firma Księgarska Jacek Olesiejuk drugi raz została wyróżniona w konkursie „Lider Przedsiębiorczości Roku”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Wybrane książki Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych zostały udostępnione w księgarni internetowej Virtualo. pl.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W dziesiątej edycji plebiscytu sieci Empik na najpopularniejsze produkty roku (wcześniej Asy Empiku), książki nagrodzone zostaną w sześciu kategoriach. Poniżej publikujemy listę nominowanych.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Od 5 grudnia ub.r. pod adresem 1rtv.pl działała strona wirtualnego sklepu ze sprzętem RTV, która pod hasłem „Poświąteczna wyprzedaż” oferowała dobrej jakości asortyment po bardzo niskich cenach – nawet 70 proc. niższych niż u konkurencji. Właścicielem sklepu okazała się nieistniejąca firma Albatros Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Amerykański Random House udostępnił użytkownikom iPhonów i iPodów kilkanaście tytułów ze swojej oferty.