BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 240
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 23 lutego 2009
W 2008 roku przychody Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych ze sprzedaży produktów i usług wyniosły niemal 172 mln zł (wzrost o 2,1 proc.).
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Polski Klub Biznesu przyznał Wydawnictwom Szkolnym i Pedagogicznym tytuł „Firmy Roku 2008” za „wieloletnie utrzymywanie wysokiej pozycji na rynku wydawnictw szkolnych i pedagogicznych oraz wysoką jakość merytoryczną i edytorską”.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Informację, że negocjacje na ten temat ruszą w lutym przynosi wydanie gazety giełdy „Parkiet” z 27 stycznia. „Muza może zwiększyć zaangażowanie w Wildze nawet do 100 proc.” – czytamy w dzienniku.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Przygotowania do Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zmniejszenie państwowych dotacji, VAT po 2010 roku, VAT na druk książek, zmniejszenie liczby egzemplarzy obowiązkowych – to najważniejsze tematy, jakie poruszono podczas posiedzenia Rady Polskiej Izby Książki 21 stycznia.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
„Najważniejszym kryterium przy wyborze nabywcy będzie zaproponowana przez niego cena” – mówi na łamach „Gazety Wyborczej” (30 stycznia) minister skarbu Aleksander Grad.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło z poznańską firmą F5 umowę o doradztwo oraz obsługę procesu prywatyzacji dwóch spółek z branży poligraficznej i wydawniczej.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Empik ogłosił laureatów plebiscytu Bestsellery 2008 (wcześniej Asy) na najpopularniejsze produkty ubiegłego roku.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
29 stycznia w siedzibie Senatu odbyła się konferencja „Prawo autorskie na miarę XXI wieku. Krok trzeci”.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
„Zarząd Merlin.pl (…) zaprzecza informacjom, jakoby rozważane było złożenie wniosku o upadłość, a w 2008 roku firma odnotowała 10 mln zł strat” – poinformował dziennik „Rzeczpospolita” (30 stycznia).
Poniedziałek, 23 lutego 2009
W pierwszym tygodniu lutego zakończyła się szósta edycja największego z programów certyfikujących jakość relacji z klientami – Firma Przyjazna Klientowi.