BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 302
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 17 października 2011
15. Targi Książki w Krakowie
Prezentujemy ofertę spotkań i wydarzeń branżowych, które znalazły się w programie imprez towarzyszących jubileuszowej 15. edycji Targów Książki w Krakowie 3-6 listopada).
Sobota, 18 czerwca 2011
Barnes & Noble zaprezentowała nową wersję swojego firmowego e-czytnika.
Sobota, 18 czerwca 2011
Apple zaprezentowało iCloud – zestaw darmowych usług współpracujących z aplikacjami na telefony iPhone, tablety iPad, odtwarzacze iPod touch, komputery Mac i komputery PC, służących do automatycznego i bezprzewodowego przechowywania treści w chmurze i oferujących dostęp do nich z poziomu każdego z wymienionych urządzeń.
Sobota, 18 czerwca 2011
W dniach 23-24 maja w gmachu Biblioteki Narodowej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Praktyki lekturowe – praktyki społeczne”, współorganizowana przez Instytut Książki i Czytelnictwa BN oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Sobota, 18 czerwca 2011
Zev Birger, wieloletni dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie zmarł 30 maja w Jerozolimie w wieku 85 lat.
Sobota, 18 czerwca 2011
Taki tytuł nosi nowy cykl audycji poświęconych książkom i czytaniu, który na antenie radia TOK FM zadebiutował w czwartek, 9 czerwca o godz. 21.
Sobota, 18 czerwca 2011
Wydawnictwo Bosz zostało laureatem 21. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie statuetkę „Teraz Polska” odebrał właściciel i dyrektor zarządzający wydawnictwa Bogdan Szymanik.
Sobota, 18 czerwca 2011
Na początku czerwca przedstawiciele wydawców akademickich po raz kolejny spotkali się z prof. Zbigniewem Marciniakiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Sobota, 18 czerwca 2011
To właśnie ona będzie gościem honorowym przyszłorocznych Targów Książki we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 10-14 października.
Sobota, 18 czerwca 2011
Podczas swojego czerwcowego posiedzenia, komitet organizacyjny Targów Academia przyjął regulamin Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2011 i przystąpił do powoływania jury.