BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 310
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 3 października 2011
Szansa na przetrwanie księgarni Odeon
„W księgarni Odeon przy ul. Hożej 19 apelują o ratunek. Kryzys na rynku książek i podwyżka czynszu wpędziły w tarapaty spółkę, która prowadzi słynną księgarnię” – czytamy w tekście Małgorzaty Zubik „Co grozi księgarniom w Śródmieściu” („Gazeta Wyborcza”, wydanie z 30 września). Na stronie Petycjeonline.com, na portalu Gdziebylec.pl oraz w księgarni przy ul. Hożej 19 można znaleźć petycje o pomoc w „zapobieżeniu likwidacji” księgarni skierowaną do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Poniedziałek, 3 października 2011
Audioteka ciągle na fali
Ponad 1000 płatnych pobrań opowiadania „Wiedźmin” w formie audiobooka, nagranego w oparciu o bestsellerową prozę Andrzeja Sapkowskiego zanotowała firma Audioteka. Premiera kolejnej superprodukcji audio zrealizowanej przez tę firmę odbyła się na początku września.
Poniedziałek, 3 października 2011
Polskie Startupy w Dolinie Krzemowej
TechCrunch Disrupt to forum, podczas którego prezentowane są innowacyjne młode firmy, wybrane z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w terminie 12-14 września w Dolinie Krzemowej, w San Francisco. Po raz pierwszy wzięły w niej udział polskie firmy prezentujące dokonania rodzimej myśli technologicznej w zakresie przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem i dystrybucją m.in. książek elektronicznych: Legimi, BookLikes i SaveUp.
Poniedziałek, 3 października 2011
Rozmowa z Teresą Włochyńską-Trukawką, prezesem zarządu i Dorotą Rostkowską, dyrektorem ds. handlu i dystrybucji i członkiem zarządu OSDW Azymut
Azymut przyjmuje właśnie zwroty w zakresie podręczników szkolnych, czy możecie już panie wstępnie podsumować tegoroczny sezon w wykonaniu waszej firmy? Dorota Rostowska: Generalnie w umowach z wydawcami mamy zapis, który ustanawia dwie transze zwrotów oferty podręcznikowej. Pierwsza z nich została przeprowadzona do 15 września. Kolejna przypada na październik, a nawet listopad, ponieważ publikacje z pewnych segmentów oferty szkolnej można sprzedawać też w tym miesiącu. Czas zwrotów zaczął się więc coraz bardziej przesuwać. Teresa Włochyńska: Wstępnie …
Poniedziałek, 3 października 2011
Ten rok jest już osiemnastym z rzędu, od kiedy ukazują się „Wiadomości Księgarskie”. Stąd też w niniejszym numerze przedstawiamy pokrótce historię przepoczwarzania się naszego czasopisma z „młodocianego” w „pełnoletnie” autorstwa dr. Andrzeja Skrzypczaka – współtwórcy tytułu i pierwszego redaktora naczelnego. Naszą osiemnastkę postanowiliśmy fetować podczas jubileuszowych 15. Targów Książki w Krakowie.
Poniedziałek, 3 października 2011
W poniedziałek, 19 września został powołany nowy zarząd Multico Oficyny Wydawniczej. Prezesem wydawnictwa została Inga Szwedler. Do zarządu wydawnictwa wszedł również Zbigniew Wojtkowski, w firmie odpowiedzialny za sprawy handlowe.
Poniedziałek, 3 października 2011
Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia odbędą się w terminie 19-21 października.
Poniedziałek, 3 października 2011
„Przez kilkanaście lat istnienia Targi Książki w Krakowie odwiedziło ćwierć miliona osób. Spośród tak licznego grona organizatorzy postanowili wyróżnić tych, którzy wspólnie z nimi tworzą historię wydarzenia. Osoby, które określają targi jako wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce i zawsze chętnie na nie wracają otrzymają Tytuł Ambasadora Targów Książki w Krakowie.
Poniedziałek, 3 października 2011
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że 27 września o godz. 14.00 minął termin składania ofert w przetargu publicznym, którego przedmiotem było nabycie 23800 udziałów stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki Łódzkie Zakłady Graficzne Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. W związku z tym nie odbyła się zaplanowana na kolejny dzień aukcja.
Poniedziałek, 3 października 2011
W dniach 13-14 października 2011 roku w Warszawie odbędzie się drugi kongres bibliotek publicznych „Biblioteka: więcej niż myślisz!”. Kongres będzie spotkaniem bibliotekarek i bibliotekarzy, przedstawicieli władz, członków Krajowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Bibliotek, reprezentantów organizacji pozarządowych, partnerów Programu Rozwoju Bibliotek.