BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 327
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 17 maja 2012
"Zauważył pan jakiegoś lidera tego pokolenia, który chciałby się wylansować przy okazji ACTA?" - pyta Janusz Czapiński w rozmowie z Jackiem Żakowskim na łamach "Polityki" (nr 19, 9 maja 2012). Żakowski dodaje: "Wszyscy pytaliśmy, kto jest twarzą ruchu, ale nikt się nie zgłaszał". Otóż na samym początku awantury o ACTA "zgłosił się" - jak najbardziej! - sam Jacek Żakowski, twierdząc publicznie, że kultura to darmowy towar i winna być dostępna powszechnie niczym "powszechne zadowolenie" w …
Czwartek, 17 maja 2012
Biblioteka przyszłości w Opolu
Już ponad rok minął, odkąd Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu ma nową siedzibę. I to nie byle jaką. Jest to najładniej zaprojektowana biblioteka w kraju, nowoczesny budynek w znacznej mierze wykonany ze szkła został dobudowany do dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Minorytów, tuż przy opolskim starym rynku.
Czwartek, 17 maja 2012
Aplikacje i fenomen iPada (1)
Problemy z definicją książki komplikują się, gdy w rozważaniach teoretycznych wykraczamy poza pojęcie książki i zajmujemy się kulturą interaktywną, z natury swojej wielomedialną i obejmującą szerokie spektrum społecznych aktywności komunikacyjnych.
Czwartek, 17 maja 2012
Sto największych wydawnictw 2011 roku
Niemiecki periodyk branżowy "Buchreport" jest wydawany od 1970 roku przez wydawnictwo Harenberg w dwóch cyklach czasowych: jako "buchreport .magazin" co miesiąc i jako "buchreport. express" co tydzień. Każda z wersji ukazuje się w nakładzie 4,5 tys. egz. Edycji miesięcznej towarzyszą osobne dodatki tematyczne pod ogólnym tytułem "buch report.spezial", prezentujące jedną z wybranych grup tematycznych, jak książki dla dzieci, prawo, gospodarka, podatki, religia, audiobooki, zarządzanie wydawnictwem itp. Znane od dziesięcioleci listy niemieckich bestsellerów, publikowane w tygodniku …
Czwartek, 17 maja 2012
Ranking wydawców książek
Przychody wydawców książek w 2011 roku spadły o 7,8 proc. - z 2,94 do 2,71 mld zł. Wydano mniej nowych tytułów, zmniejszył się średni nakład, wzrosła cena książki. Perspektywy na 2012 rok są równie złe.
Czwartek, 17 maja 2012
Zakończyły się III Warszawskie Targi Książki
W wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" z 9 maja Łukasz Gołębiewski stwierdził, że z książkami jest podobnie jak z nagraniami muzyki. Spada czytelnictwo i spada sprzedaż płyt, a na koncertach i na targach książki pojawiają się tłumy. Tak było i tym razem podczas III Warszawskich Targów Książki. - Z pewnością pobijemy zeszłoroczny rekord frekwencji - stwierdził już w targową sobotę Jacek Oryl, prezes zarządu spółki Murator EXPO, organizatora wykonawczego targów.
Czwartek, 17 maja 2012
Czwartek, 17 maja 2012
Czwartek, 17 maja 2012
Czwartek, 17 maja 2012