BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 329
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Znam wynik: Polska – Grecja 1:1. A to oznacza, że nadal nie wiem, czy będą przyspieszone wybory, czy też nie. Jak wyjdziemy z grupy, to z wyborów nici, wszak to oznaczać będzie, że jesteśmy świadkami narodowego sukcesu w ujęciu cywilizacyjnym. Przy okazji Grzegorz Lato okaże się najbardziej sexy ze wszystkich prezesów w RP. Jak nie wyjdziemy, to… klęska totalna, czyli niedokończone autostrady, bankructwo sektora budowlanego, korupcja, tromtadracja, „pijar Tuska” i dramatycznie brzmiące pytanie paprykarza: „Jak …
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Trudne pytania o Nową Erę
O efektach bieżącego konfliktu w środowisku wydawców edukacyjnych piszemy nieco wcześniej w tekście poświęconym „Kodeksowi Dobrych Praktyk”. Teraz skupimy się na wskazaniu źródeł bieżących sporów wśród oficyn działających w tym segmencie rynku.
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Przyszłość bibliotek i księgarń
Najkrócej mówiąc, jest to czarna przyszłość, szczególnie dla księgarń, które nie mogą liczyć na subsydia i stają do nierównej konkurencyjnej walki z zupełnie innym modelem biznesowym – zorientowanym na natychmiastowe zaspokajanie potrzeb klienta, który na dodatek niekoniecznie chce czytać tak duże partie tekstu jak książka. Dla bibliotek cyfrowa przyszłość oznacza z kolei konieczność przedefiniowania społecznej roli, z miejsca, gdzie się wypożycza książki, na miejsce, gdzie się ułatwia dostęp do treści, udziela informacji, animuje wydarzenia kulturalne.
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Rozmowa z Renatą Łapińską
Rozmowa została przeprowadzona 21 grudnia 2010 roku, niedługo po tym jak Renata Łapińska przeszła z Nowej Ery do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Rozmawialiśmy przede wszystkim o pracy redaktora, o wizji rozwoju rynku edukacyjnego, o różnicach w pracy w dwóch największych polskich wydawnictwach edukacyjnych. Rozmowa nigdy nie została autoryzowana, teraz publikujemy jej fragmenty.
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
W pierwszej połowie maja znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl założył się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca e-booków poprzez widget transakcyjny zamieszczony na jego stronie. Wygrał, ale […]
Poniedziałek, 11 czerwca 2012
Ukazał się pierwszy na świecie multibook Normana Daviesa „Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920”. Specjalną e-publikację wzbogaconą o multimedia w ścisłej współpracy z autorem przygotował Woblink. „Orzeł biały, czerwona […]