BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 331
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 12 lipca 2012
Tylko kto nim jest?
W poniedziałek 2 lipca na stronie internetowej Grupy ITI ogłoszono komunikat o następującej treści: „ITI Holdings S.A. (Grupa ITI), wiodąca Polska grupa medialna i rozrywkowa, informuje, że 15 czerwca 2012 sprzedała wszystkie udziały w Wydawnictwie Pascal Sp. z o.o. (Pascal) obecnemu zarządowi spółki”. Nie ujawniono kwoty transakcji, a ponadto według informacji, jakie ITI przekazał dziennikowi „Rzeczpospolita”, w chwili sprzedaży spółki, 15 czerwca, Pascal był rentowny.
Czwartek, 12 lipca 2012
Przejęcie i rozwój
30 kwietnia przestała na rynku wydawniczym funkcjonować spółka Wojciecha Stawiszyńskiego i Krzysztofa Bielawskiego działająca pod nazwą Wydawnictwo Homini. „Dorobek marki Homini będzie kontynuowany w ramach innego podmiotu wydawniczego: z tą samą datą prawo do marki oraz do 65 tytułów zostało zakupione przez Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec.
Czwartek, 12 lipca 2012
Co potencjalna transakcja przyniesie rynkowi książki?
Po ubiegłorocznym fiasku transakcji z NFI Empik Media&Fashion właściciele Merlina podjęli kolejna próbę sprzedaży firmy. Według informacji „Pulsu Biznesu” oferty wstępne zostały już złożone. do faworytów tego „wyścigu” należą Ruch S.A. i fundusz inwestycyjny Abris Capital. Według wielu komentatorów rynku ecommerce, może to być ostatni moment na korzystną sprzedaż e-sklepu.
Czwartek, 12 lipca 2012
Zmiany właścicielskie w EM&F
W pierwszej połowie roku doszło do znaczących przetasowań w akcjonariacie NFI Empik Media&Fashion, kontrolującego m.in. podmioty z rynku książki: sieć salonów Empik, sklep internetowy Gandalf, spółkę Virtualo – czołowego dystrybutora e-książek oraz grupę wydawniczą w skład której wchodzą oficyny Buchman, W.A.B. i Wilga.
Czwartek, 12 lipca 2012
Rozmowa z Marianem Kotarskim – szefem Oficyny Wydawniczej Rytm
Chcemy porozmawiać o sytuacji, w jakiej znalazło się wydawnictwo Rytm po opublikowaniu w tygodniku „Uważam Rze” i w innych mediach informacji o twojej pracy w służbach specjalnych PRL i o inwigilowaniu podziemnych wydawnictw w czasie stanu wojennego? Jak wielu partnerów zerwało współpracę z wydawnictwem Rytm? Kilku rzeczywiście zerwało kontakty z oficyną, dotyczy to Instytutu Pamięci Narodowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Spotkaliśmy się też z innymi zachowaniami. Już …
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012
Czwartek, 12 lipca 2012