BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 332
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 6 sierpnia 2012
środa, 25 lipca 2012
Konferencja Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki
W dniach 2-5 lipca odbyła się 10. Konferencja Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki (International Book Fair Directors Conference) w Tai Pei. Konferencje Dyrektorów odbywają się co dwa lata, w różnych częściach świata, w tym roku Warszawskie Targi Książki zostały zaproszone do tego elitarnego grona po raz pierwszy.
środa, 25 lipca 2012
Chomikuj.pl odpowiada i poucza wydawców
Podczas tej historycznej, bo pierwszej w dziejach serwisu konferencji prasowej, która 16 lipca odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przeważającą większość czasu Piotr Hałasiewicz, rzecznik Chomikuj.pl poświęcił konfliktowi serwisu z Polską Izbą Książki.
środa, 25 lipca 2012
Ważny punkt na audiobookowej mapie Polski
Studio nagraniowe Telewizji Polskiej w budynku przy ul. Malczewskiego w Warszawie. Za reżyserską konsoletą siedzi Błażej Kukla (na zdjęciu), czekamy na reżysera Janusza Kukułę, w tle fragmenty „Bożych bojowników” Andrzeja Sapkowskiego. Mamy jeszcze chwilę aby porozmawiać, kiedy zjawi się… będzie czas wyłącznie na pracę.
środa, 25 lipca 2012
Rozmowa z Andrzejem Głuchowskim – likwidatorem Wydawnictwa Ossolineum
O co chodzi z likwidacją Ossolineum? Może na wstępie wyjaśnię, ze względów formalnych, że likwidacja nie oznacza upadłości. W mediach ukazało się mnóstwo nieprawdziwych informacji o upadłości czy końcu Ossolineum. Nic podobnego! Upadłość oznacza, że przedsiębiorstwo nie ma pieniędzy na pokrycie zadłużenia i zwraca się do sądu o jej ogłoszenie zgodnie z kodeksem spółek handlowych, w wyniku której, ogólnie rzecz biorąc, niektóre długi zostają spłacone, inne częściowo, a część wcale. Natomiast decyzja o likwidacji jest …
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012
środa, 25 lipca 2012