BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 340
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 6 listopada 2012
16. Targi Książki w Krakowie
Na oficjalne targowe statystyki musimy jeszcze nieco poczekać, jednak tylko na podstawie stoiskowych rozmów można śmiało nakreślić dość rzetelny branżowy obraz tegorocznych Targów Książki w Krakowie. A rozmawiało się w tym roku w hali przy ul. Centralnej dużo i na wiele tematów. Jednak przede wszystkim dwa pierwsze dni to okres intensywnej pracy wystawców, opartej właśnie o biznesowe spotkania. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Po Walnym Zgromadzeniu PIK
Krakowskie Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Książki w praktyce rozpoczęło wystąpienie Olafa Szymanowskiego, prezesa zarządu sieci Empik, który wcześniej spotkał się z grupą należących do Izby wydawnictw na specjalnie zainscenizowanym śniadaniu. Już w szerszym gronie obecny szef sieci zaprezentował swój pogląd na kwestię jej współpracy z wydawcami. – Zależy mi na tym, żebyśmy prowadzili transparentny biznes i wspólnie planowali wiele działań. Wiem, że Empik powinien być dla państwa bardziej przewidywalnym partnerem. Chcemy sprzedawać więcej książek, …
Wtorek, 6 listopada 2012
Po śniadaniu Empiku z wydawcami
Drugi dzień 16. Targów Książki w Krakowie dla części wydawców, a jednocześnie członków Polskiej Izby Książki, rozpoczął się jeszcze przed oficjalnym otwarciem targowych wnętrz. W roli głównej wystąpił tu Empik, który w osobach prezesa zarządu Olafa Szymanowskiego oraz menadżera działu książki Andrzeja Kosińskiego zainicjował robocze w swoim charakterze śniadanie, które stało się okazją do otwartej rozmowy o problemach charakterystycznych dla współpracy z tą siecią. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Rozmowa z Marcinem Śnieciem, członkiem zarządu i managerem projektu PlatformaWydawnictw.pl
Projekt powstania serwisu Platforma Wydawnictw zapowiadałeś już w połowie 2011 roku. Serwis właśnie rusza… Trudno mi dziś wskazać dokładną datę pojawienia się zalążka projektu, bo idea tworzyła się przestrzeni wielu lat mojej pracy w branży książki. To były dziesiątki rozmów, doświadczeń i spostrzeżeń. Łatwo natomiast podać finalną datę opisania serwisu, bo tę wyznaczał nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczynający się 26 października 2009 roku. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012