BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 355
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 27 maja 2013
Wysokie miejsce Książnicy Polskiej
Po raz siódmy redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z wywiadownią BISNODE (d.Dun and Bradstreet Poland) opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Pod uwagę brane były wszystkie przedsiębiorstwa posiadające REGON, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln zł, złożyły sprawozdania finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego oraz spełniają inne kryteria „Forbesa”. 
Poniedziałek, 27 maja 2013
Duży wzrost i nowy magazyn
Firma Platon podsumowała wyniki sprzedaży za 2012 rok. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły 67 mln zł. Oznacza to ponad 25-proc. wzrost w stosunku do roku 2011 (52,4 mln zł).
Poniedziałek, 27 maja 2013
Azymut wczoraj, dziś i jutro
Od kilku lat tradycją majowej imprezy targowej w Warszawie jest prezentacja OSDW Azymut. Tym razem działająca w ramach Grupy PWN firma dystrybucyjna przedstawiła wyniki swojej działalności w 2012 roku oraz wskazała kierunki rozwoju na kolejnych kilkanaście miesięcy.
Poniedziałek, 27 maja 2013
Wydawcy wygrali mecz na stadionie
Wzorem Joanny Szczepkowskiej można z pewnością stwierdzić, że 16 maja, pierwszego dnia 4. Warszawskich Targów Książki, w świecie polskiej książki skończył się socjalizm! Przeniesienie targów z socrealistycznych wnętrz Pałacu Kultury i Nauki na nowoczesny Stadion Narodowy jest zmianą, której skutki trudno nam jeszcze teraz ocenić, ale z pewnością będą fundamentalne. Pierwsza informacja, która pojawiła się po zakończeniu targowej imprezy, że na stadionie było ponad 60 tys. zwiedzających, gdy rok wcześniej w Pałacu tylko 40 tys. …
Poniedziałek, 27 maja 2013
Rozmowa ze Sławomirem Krempą – redaktorem naczelnym portalu Granice.pl
Czym jest dziś serwis Granice.pl: portalem społecznościowym miłośników książek, bazą recenzji, zbiorem felietonów i esejów, popularyzatorem czytelnictwa, organizatorem licznych książkowych plebiscytów, a może sprawnym narzędziem internetowego marketingu? Granice.pl istnieją od 14 lat i w ciągu tego czasu nauczyliśmy się łączyć wszystkie wyżej wymienione funkcje. Jeszcze kilkanaście lat temu o nowościach wydawniczych można było dowiedzieć się przede wszystkim z czasopism i gazet bądź regularnie odwiedzając księgarnie. Dziś w księgarniach znaleźć można jedynie promil ukazujących się na polskim …
Poniedziałek, 27 maja 2013
Niemieckie spojrzenie
Podczas Warszawskich Targów Książki odbyło się spotkanie pod hasłem „Rynek książki w dobie transformacji – wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec” organizowane przez Polską Izbę Książki oraz Frankfurt Academy. Specjalnym gościem spotkania i głównym prelegentem był Peter Kraus vom Cleff, dyrektor zarządzający wydawnictwa Rowohlt Verlage z Hamburga.
Poniedziałek, 27 maja 2013
Poniedziałek, 27 maja 2013
Poniedziałek, 27 maja 2013