BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 357
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
250 tłumaczy na krakowskim kongresie
Karol Lesman, tłumacz literatury polskiej na niderlandzki i promotor polskiej kultury, został laureatem nagrody Transatlantyk „dla najlepszego popularyzatora literatury polskiej zagranicą”. Odebrał ją w piątek 21 marca w krakowskim Teatrze Słowackiego podczas uroczystości, w której uczestniczyło ponad 500 osób, w tym 250 uczestników 3. Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej, który trwał od 21 do 23 czerwca w Krakowie.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Ósma edycja za nami
Sobotnia Gala Finałowa Nagrody Literackiej Gdynia przyniosła rozstrzygnięcia, jak zawsze, dla jednych spodziewane, dla innych zaskakujące. Do grona dotychczasowych 23 gdyńskich laureatów dołączyli: w kategorii „proza” Zyta Oryszyn („Ocalenie Atlantydy” ), w kategorii „esej” Adam Lipszyc („Sprawiedliwość na końcu języka. Czytanie Waltera Benjamina”) oraz Jacek Łukasiewicz (Nagroda Osobna). Natomiast po raz drugi znalazł się w nim poeta Andrzej Sosnowski nagrodzony za tomik „Sylwetki i cienie”.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Nowe warunki handlowe
„Virtualo, jako najsilniejszy gracz polskiego rynku treści cyfrowych, proponuje nowe zasady współpracy z wydawnictwami. Spółka osiągnęła próg rentowności umożliwiający jej nie tylko przejście do ofensywy i aktywnego kształtowania relacji na rynku e-booków, ale również do realizacji kolejnych inwestycji sprzyjających dalszemu, aktywnemu rozwojowi branży”.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Premiera Narodowej Biblioteki Cyfrowej
– Mamy dziś święto książki. Dla mnie jest istotne, że ten dzień to nie tylko dzień dzisiejszy, ale każdy dzień następny. Oczywiście jest to dzień książki cyfrowej i każdy następny dzień będzie właśnie takim dniem. Ponad 73 tys. pozycji dostępnych w internecie za pośrednictwem komputera, to wynik pracy wieloletniej, aby Polska znalazła się w pierwszej piątce państw europejskich, które o takich projektach marzą, a niektóre je mają – powiedział Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa …
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Rozmowa z Pawłem Szwedem, szefem wydawnictwa Wielka Litera
Minął rok od powstania wydawnictwa Wielka Litera. Czy jesteś z tego czasu zadowolony? Bardzo! Ale nie aż tak, żeby siedzieć wygodnie w fotelu, nogi trzymać na biurku, a od czasu do czasu jeździć na wyspy pacyficzne.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Obniżka ceny najskuteczniejsza
Dla Polaków najciekawszą formą promocji jest obniżenie ceny produktu, zaś do wzięcia udziału w konkursie zachęca ich gwarancja otrzymania nawet drobnej nagrody – wynika z opublikowanego właśnie badania domu mediowego OMD.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013