BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 357
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
250 tłumaczy na krakowskim kongresie
Karol Lesman, tłumacz literatury polskiej na niderlandzki i promotor polskiej kultury, został laureatem nagrody Transatlantyk „dla najlepszego popularyzatora literatury polskiej zagranicą”. Odebrał ją w piątek 21 marca w krakowskim Teatrze Słowackiego podczas uroczystości, w której uczestniczyło ponad 500 osób, w tym 250 uczestników 3. Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej, który trwał od 21 do 23 czerwca w Krakowie.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Ósma edycja za nami
Sobotnia Gala Finałowa Nagrody Literackiej Gdynia przyniosła rozstrzygnięcia, jak zawsze, dla jednych spodziewane, dla innych zaskakujące. Do grona dotychczasowych 23 gdyńskich laureatów dołączyli: w kategorii „proza” Zyta Oryszyn („Ocalenie Atlantydy” ), w kategorii „esej” Adam Lipszyc („Sprawiedliwość na końcu języka. Czytanie Waltera Benjamina”) oraz Jacek Łukasiewicz (Nagroda Osobna). Natomiast po raz drugi znalazł się w nim poeta Andrzej Sosnowski nagrodzony za tomik „Sylwetki i cienie”.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Nowe warunki handlowe
„Virtualo, jako najsilniejszy gracz polskiego rynku treści cyfrowych, proponuje nowe zasady współpracy z wydawnictwami. Spółka osiągnęła próg rentowności umożliwiający jej nie tylko przejście do ofensywy i aktywnego kształtowania relacji na rynku e-booków, ale również do realizacji kolejnych inwestycji sprzyjających dalszemu, aktywnemu rozwojowi branży”.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Premiera Narodowej Biblioteki Cyfrowej
– Mamy dziś święto książki. Dla mnie jest istotne, że ten dzień to nie tylko dzień dzisiejszy, ale każdy dzień następny. Oczywiście jest to dzień książki cyfrowej i każdy następny dzień będzie właśnie takim dniem. Ponad 73 tys. pozycji dostępnych w internecie za pośrednictwem komputera, to wynik pracy wieloletniej, aby Polska znalazła się w pierwszej piątce państw europejskich, które o takich projektach marzą, a niektóre je mają – powiedział Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa …
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Rozmowa z Pawłem Szwedem, szefem wydawnictwa Wielka Litera
Minął rok od powstania wydawnictwa Wielka Litera. Czy jesteś z tego czasu zadowolony? Bardzo! Ale nie aż tak, żeby siedzieć wygodnie w fotelu, nogi trzymać na biurku, a od czasu do czasu jeździć na wyspy pacyficzne.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Obniżka ceny najskuteczniejsza
Dla Polaków najciekawszą formą promocji jest obniżenie ceny produktu, zaś do wzięcia udziału w konkursie zachęca ich gwarancja otrzymania nawet drobnej nagrody – wynika z opublikowanego właśnie badania domu mediowego OMD.
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Poniedziałek, 24 czerwca 2013